Koronavirus

Mění se pravidla pro koupaliště, zoo i akce. Pro část Česka to ale neplatí

Od pondělí 22. června se uvolňují další opatření, které vláda vydala v souvislosti s epidemií koronaviru. Například na koupaliště nebo do zoologických zahrad už budou moci lidé bez omezení počtu. Karvinska a Frýdecko-Místecka se ale uvolnění netýká.

Vláda tentokrát povolí pomyslné kohoutky hlavně v počtu návštěvníků na různých místech a akcích. Maximální limit návštěvníků se úplně ruší pro koupaliště a zoologické a botanické zahrady. Kapacita hromadných akcí se zvýší ze současných 500 na 1000 návštěvníků.

Od pondělka už také není nutné dodržovat rozestupy mezi návštěvníky muzeí, galerií nebo třeba hradů a zámků. Přestává tak platit omezení deseti metrů čtverečních na jednoho návštěvníka.

Změnila se také pravidla pro veletrhy, navštívit je může najednou až 5000 lidí, musí být ale rozmístěni nejméně do pěti oddělených sektorů po tisícovce. Otevřou se také dětské koutky v nákupních centrech a lidé, kteří pracují v horku, mohou odložit roušky i bez dodržení odstupu od ostatních.

Pondělní vlna rozvolňování se ale netýká ohnisek nákazy koronavirem. V současné době jde o okresy Karviná a Frýdek-Místek. Právě tyto regiony stojí podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) za větším nárůstem počtu nakažených koronavirem v České republice.

Související obsah

Aktivních případů postupně přibývá od 5. června. Ministerstvo zdravotnictví ten den hlásilo 2010 lidí, kteří stále mají nemoc Covid-19. Po týdnu to bylo už 2228 lidí a k neděli bylo aktivních případů už 2629.

Dobrá zpráva naopak je, že se téměř neměnil počet úmrtí na koronavirus. Nemoci od 5. června podlehlo 12 lidí, což je podstatně méně než za stejné období například před měsícem.

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz