APLIKACE TN.CZ
Koronavirus

Do Chorvatska se vracejí turisté, úřady hlásí více případů koronaviru

Do Chorvatska se vracejí turisté, úřady hlásí více případů koronaviru
Zdroj: Getty Images

Do Chorvatska se po rozvolnění mimořádných opatření pomalu vracejí turisti. A nechybějí samozřejmě ani ti z Česka. Zdejší média ovšem zároveň varovala, že v posledních dnech v zemi stoupá počet nově nakažených.

Nemoc se nyní objevila například u tří účastníků tenisového turnaje v Zadaru. Včetně chorvatského tenisty Borny Čoriče. I přes zvýšený nárůst pacientů v posledních třech dnech zůstávají čísla nově diagnostikovaných nízká.

Jak upozornil portál dnevnik.hr, v pondělí úřady ohlásily 19 nakažených. Nejvíc - devět - je z hlavního města Záhřebu, tři z oblasti Osijek - Baranja a dva ze Zadarské župy.

Související obsah

Chorvati ovšem velmi málo testují - za posledních 24 hodin bylo testů pouze 268. Virus byl dosud potvrzen u 2317 lidí v zemi, 107 pacientů zemřelo a 2142 se už dokázalo udravit.

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz