Domácí

Sběrači vzali jahody útokem! Tady si je stále můžete natrhat. PŘEHLED

Sběrači vzali jahody útokem! Tady si je stále můžete natrhat. PŘEHLED
Zdroj: Thinkstockphotos

Jahody na mnoha místech promrzly a letošní sklizeň byla zároveň poznamenána přívalovými dešti. Sběrači jahod, ale i tak vzali plantáže útokem. Jahodové farmy nyní hlásí obrovské nápory lidí a některé z nich dokonce i konec sezóny. Redakce TN.cz si pro vás připravila přehled míst, kde si jahody můžete stále natrhat nebo koupit.

SCHWENK jahody - plantáž naleznete buďto v pražské Uhříněvsi nebo Na Hájku. Za kilo vlastnoručně nasbíraných jahod zaplatíte 60 korun. Jahody Schwenk můžete také koupit už natrhané v kiosku. Cena za kilogram natrhaných jahod činí 100 korun. Otevírací doba plantáže je od 8 do 20 hodin.

www.schwenk-jahody.cz

Kunratické jahody - prodej jahod probíhá každý den od 8 hodin, na parkovišti u Kunratického kostela. Cena jahod je 110 Kč/kg. Cena jahod na samosběru je 66 Kč/kg. Otevírací doba na poli je od 7 do 18 hodin nebo do vysbírání.

www.kunratickejahody.cz

Starý kolín - Starokolínské jahody nabízí samosběr jahod od 6 do 20 hodin. Cena za samosběr je 45 Kč/kg.

www.starokolinskejahody.cz

Jahodárna Sedlčánky - samosběry jsou v současné chvíli omezeny a je vhodné se vždy předem telefonicky informovat na čísle 777 750 048. Sběr za normálního provozu probíhá každý den od 8 do 19 hodin. Kilogram jahod vyjde na 59 korun,

www.albaflor.cz

Jahodárny Oskořínek - otevírací doba v sezóně je od 8 do 18 hodin. Jahody si nasbíráte za 40 Kč/kg. Vzhledem k měnící se situaci je lepší se vždy předem o provozu plantáže informovat na telefonním čísle 603 861 092.

www.jahody-oskorinek.unas.cz

Ovocné sady Bříství - firma nabízí samosběr jahod každý den od 7 do 20 hodin. Možností je také si od 29. června objednat již načesané jahody na e-mailu vomackova@bristvi.cz

Jahodárna Vraňany - samosběry probíhají od 7 do 18 hodin. Cena samosběru je 69 Kč/kg. Sběr probíhá do vlastních nádob, nebo do prodávaných košíků. Nakoupit jahody můžete na prodejně, kde nabízí dokonce deset různých odrůd.

www.jahodarna-vranany.cz

Zahradnictví Jan Černoch - každoroční sezónní samosběr jahod je zahájen. Termíny jsou vždy předem oznámeny na facebookové stránce

Farma U Miklasů - pořádá samosběr jahod každý den od 13 do 17 hodin. Cena jahod je 59 Kč/kg.

 "Nezrálých jahod je stále dostatek," informuje farma na svých stránkách

Jahodárna Klatovy - v Klatovech nabízí jak už natrhané jahody, tak i možnost samosběru. Termíny vždy lásí předem na svých sránkách. Cena za samosběr je 60 Kč/kg a za už natrhané jahody zaplatíte 10 Kč/kg. 

Zahradnictví U Růženky - zahradnictví kvůli letošnímu špatnému počasí samosběr už nenabízí. Člověk si každopádně i nadále může koupit již nasbírané jahody za 100 Kč/kg. Zahradnicví je otevřeno od pondělí do pátku v čase od 9 do 17 hodin.

www.zahradnictvi-klatovy.cz/uruzenky/

Jahody Funck Odrava - mrazy zasáhly i jahodárnu Funck v Odravě. Firma nabízí samosběr jahod pouze v předem stanovených termínech. Cena jahod je 65 Kč/kg. 

www.jahodyodrava.cz

 

Sempra Turnov - čerstvé jahody si buď můžete koupit už natrhané za 70 Kč/kg nebo si je sami natrhat za 50 Kč/kg. Otevírací doba je každý den od 8 do 17 hodin. 

www.sempra-turnov.cz

Související obsah

 

Jahodárna Brozany nad Ohří - plantáž naleznete mezi obcí Doksany a dálnicí D8. Termíny sabosměru jsou vždy předem hlášeny. Jahody si můžete zakoupit také ve stánku v Doksanech. Bližší informace získáte na čísle 774 355 047.

www.jahodarnabrozany.cz

Jahody Piletice - jahod je podle firmy letos málo. Otevírací doba je v závislosti na počasí od 8 do 18 hodin. Cena jahod ze samosběru je 55 Kč/kg. 

www.jahodypiletice.cz

Ovocnářství Hlaváček - samosběr je každý den od 7 do 18 hodin. Natrhané jahody ovcnářství nenabízí. Bližší informace získáte na čísle 603 378 675.

Agrodružstvo Lhota pod Libčny - jahody je možné sbírat na plantáži i ve fóliovníkcích. Cena je jednotná 50 Kč/kg. Sbírá se od 7 do 18 hodin. Sběrači si musí přinést vlastní nádoby.

www.agrolhota.cz

Farma Drahoš - samosběr jahod probíhá na farmě již od začátku června. Informace o samosběru získáte na čísle 739 841 706. Cena je 50 kč/kg.

Jahody Staré Ždánice a Podůlšany - samosběry nadále probíhají, konkrétní data najdete vždy na webových stránkách. Cena jahod při samosběru je 50 Kč/kg.

Jahody Ondráček - jahodárna nabízí kvůli špatnému počasí poue samosběr. Sběr probíhá od 8 hodin ráno až do vysbírání. Cena jahod se odvíjí od kvality odrůdy. 

www.jahodyondracek.cz

Jahodárna Bratčice - cena za jahody, které si sami natrháte je 60 Kč/kg. Sběr probíhá na plantáži, která je od hlavní vjezdu značená tabulemi. Jahody jsou pěstovny na fólii a jsou zavlažovány a vyživovány kapínkovou závlahou.

www.jahodarnabratcice.cz

Jahody Šakvíce - silné deště v poslední době potrápily i jahodárnu V Šakvících. Samosběr je každý den od 9 do 17 hodin. Jahody se sbírají v areálu JZD.

  

Související obsah

 

Jahodárna Slavonín – samosběr probíhá v předem stanovené termíny od 8 do 18 hodin. Cena jahod je 50 Kč/kg. Pro další informace volejte linku 602 571 516.

Jahodárna Prostějov – provoz jahodárny je dobré sledovat na internetových stránkách. Otevírací doba se totiž často mění. Plantáž také nabízí sníženou akční cenu 50 Kč/kg pro superpozdní červencovou odrůdu.

www.jahodarny.cz/prostejov/

Jahodárna Hamberk - nabízí samosběr jahod za sníženou cenu 39 Kč/kg. Sběr dle vypsaných termínů od 15 hodin. Nasbírané jahody si můžete na místě zakoupit za 79 Kč/kg. Více informací na facebookové stránce

Jahody z Holešova - sbírání jahod začalo v pondělí 1. června. Cena se pohybuje mezi 50 a 90 korunami za 1 kg, podle jakosti jahod. Samosběr probíhá každý den od 8 do 19 hodin, včetne sobot a nedělí. 

www.jahodyzholesova.cz

Farma Lička - farma vždy termíny sběru zveřejňuje na svém facebooku. Dříve byly nutné rezervace, což už teď neplatí. Sběr probihá od 8 do 13 hodin. Cena je 55 kč/kg. 

Několik tipů, jak zpracovat okamžitě jahody. Podívejte se na reportáž televize Nova:

 


 
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Berlusconi nebude kandidovat na italského prezidenta

Kontroverzní politik a bývalý italský premiér Silvio Berlusconi (85) se rozhodl, že nebude kandidovat v italských prezidentských volbách. Měl podporu koalice pravicových stran, ale ta mu nezaručovala úspěch. K tajné volbě se v pondělí sejde přes tisíc poslanců a regionálních delegátů. Za favorita je považován současný premiér Mario Draghi.

Krátká zpráva

Rusko podle Britů plánuje dosadit do čela Ukrajiny "svého" politika

Britské ministerstvo zahraničí zveřejnilo informaci, že ruský prezident Vladimir Putin plánuje spiknutí s cílem dosadit do čela Ukrajiny "svého", tedy prokremelského politika. Velmi neobvyklé je, že uvedlo i jeho jméno. Má jím být Jevgenij Murajev, majitel médií a někdejší poslanec ukrajinského parlamentu, který se již dříve vyslovil pro ruskou anexi Krymu.

Píše se na Deník.cz