Domácí

Strany už rozjíždí kampaně. Krajským volbám budou dominovat tato témata!

Politické strany začaly rozjíždět kampaně před podzimními krajskými volbami. Hlavním tématem je boj se suchem a řešení ekonomických dopadů pandemie. Letos budou politici oslovovat voliče především on-line. Kontaktní setkání se kvůli koronaviru ve většině případů konat nebudou.

Většina politických stran a hnutí už s kampaní začala, jen ANO nikam nespěchá. "Myslím, že tu kampaň necháme až na září," prohlásil premiér a šéf hnutí ANO Andrej Babiš. ANO v týdnu schválilo polovinu kandidátek, sociální demokracii zbývá schválit poslední dvě ze 13. "Bezpečnost, pracovní místa, boj se suchem, dostupné bydlení," vyjmenoval hlavní témata předseda ČSSD Jan Hamáček.

Sucho jako hlavní problém řeší i KDU-ČSL. "Problémy, které souvisí s životním prostředím, pak téma dopravní infrastruktury a také oblast zdravotnictví, sociálních služeb a školství," jmenuje témata předseda stany Marian Jurečka.

S regionálními i celostátními tématy bude v rámci kampaně pracovat i hnutí SPD. KSČM se chce soustředit na řešení dopadů krize, potravinovou soběstačnost a sucho. Starostové a nezávislí zas na modernizaci středoškolského vzdělávání, nebo otevřená hejtmanství.

Související obsah

 

TOP 09 chce voliče oslovit tématy vzdělávání, boje se suchem a podporou podnikání. Do voleb jde se sloganem "Pohněme s tím, společně!" Občanskodemokratická strana vsadila na slogan "Postavme Česko na nohy".

S tématy své kampaně se svěřili i Piráti. "Otevřenost, svoboda informací, kvalitní veřejné služby, moderní technologie a zapojení občanů do rozhodování. Nabízíme alternativu kraje bez korupce, trafik a klientelismu," říká předseda strany Ivan Bartoš.

Předvolební kampaň většiny politických stran bude kvůli koronaviru jiná, než voliči byli doposud zvyklí. Strany plánují omezit kontaktní kampaň a přesouvají se na internet.

Kateřina Sejková, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz