Průzkum veřejného mínění

Více drbání kolegů, méně rodiny! O čem se lidé nejčastěji baví u oběda

Více drbání kolegů, méně rodiny! O čem se lidé nejčastěji baví u oběda
Zdroj: Getty Images

Nedílnou složkou oběda, a to platí i o jídle v práci, je nezávazný rozhovor. Přečtěte si, o čem lidé při jídle nejčastěji mluví a jak se témata proměnila od dob před rokem 1989.

Více politiky, méně rodiny. Tak by se daly v kostce shrnout témata u obědů v pracovní době. Ty se od roku 1989 značně změnily. Společnost Sodexo se ve svém průzkumu zaměřila právě na tuto oblast.


Mnohem více se dnes u oběda mluví o práci a vztahy na pracovišti. "Práce a vztahy na pracovišti jsou stálicí a konverzačním evergreenem, u pracovního oběda dnes tvoří až téměř polovinu času všech rozhovorů - 46 procent oproti dřívějším 34," uvedla společnost Sodexo. Z pochopitelných důvodů také mnohonásobně vzrostl podíl politiky na tématech.

 
Před rokem 1989 byla jedna z hlavních témat také práce a vztahy na pracovišti, hned další se ale nejvíce probírala rodina se 16procentním podílem. Mnohem více prostoru měla také volnočasová tématika – kultura, sport, koníčky, ale i cestování. Častěji se řešila angažovanost.

Související obsah

 


Lidé nejčastěji obědvají v kolektivu, a to více než v polovině případů. Jen se svou vlastní osobou si vystačí asi třetina jedlíků. Společný oběd s partnerem si užije zhruba desetina lidí. Oběd s přáteli si může dovolit jen pětina Čechů.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz