Zahraničí

Výrobce nabízí figurky i polštář s tváří zabitého Floyda. Odporné, zuří jeho příznivci

Výrobce nabízí figurky i polštář s tváří zabitého Floyda. Odporné, zuří jeho příznivci
Zdroj: APTN

Smrt černocha George Floyda při nepřiměřeném policejním zásahu odstartovala vlnu nepokojů. Boj proti rasismu pokračuje i více než měsíc po jeho smrti. Kontroverzní americký výrobce se rozhodl využít Floydova odkazu po svém. Začal na sociálních sítích nabízet antistresové polštáře a figurky s jeho podobiznou.

Ačkoli řadě Floydových následovníků tento počin hnul žlučí, sám výrobce celou záležitost vnímá jen jako protest. Na instagramu svou práci prezentuje na dvou účtech. Všichni ostatní jsou dle vyjádření "Floydova tvůrce" podvodníci.

U těch, kteří v protirasových protestech našli smysl života, však příliš nepochodil. "To je nechutné. Oni opravdu vyrábí merch George Floyda a antistresové panenky," napsal na twitter uživatel kairy draws.

Nejedná se ale o první nápad vyrábět figurky s podobou tragicky zesnulého černocha. Na platformě reddit se před časem rozhořela vášnivá debata na téma populárních Funko Pop figurek.

Někteří zastánci Floydova odkazu jsou totiž přesvědčeni, že i tvář antirasistického protestu 21. století si zaslouží svou ikonickou figurku s velkou hlavou a černýma očima.

"Černá komunita trpěla více než dost. Musíme požadovat, aby společnost Funko ctila životy černých obětí policejní brutality vytvořením Funko Pop figurky George Floyda," stojí v jednom z příspěvků na redditu.

Související obsah

Jiní přispěvatelé si naopak ťukají na čelo a nápad označují za naprostý nesmysl. "Co vás jako první napadne, když vidíte takový výrobek? Že si ve stresu můžee na ten polštářek zakleknout," zlobí se jeden z odpůrců výrobku na twitteru..

Duch George Floyda pronikl i do produkce hračkářského výrobního kolosu Lego. To v rámci zachování korektnosti požaduje, aby partneři společnosti přestali inzerovat produkty, které vyobrazují policisty, hasiče nebo zločince.

Související obsah

Lego přitom není jedinou společností, která se rozhodla podpořit americkou černošskou komunitu. Přidala se i již zmíněná společnost Funko a s ní i Mattel, Moose Toys či MGA Entertainment. Do rasového odboje se zapojili i giganti zábavního průmyslu Walt Disney, Warner Bros, Cartoon Network a HBO.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz