Domácí

Rodiče uhynuli, na pomoc malým čápatům přispěchali hasiči. FOTO

Rodiče uhynuli, na pomoc malým čápatům přispěchali hasiči. FOTO
Zdroj: HZS Zlínského kraje

Hasiči nebojují vždy s ohněm, v sobotu museli například vyjet na Kroměřížsko k záchraně čtyř čápat. Mláďata byla opuštěná. Hasičům se je podařilo odchytit a předat záchranářům.

V sobotu po druhé hodině odpoledne vyjeli profesionální a dobrovolní hasiči do Ludslavic na Kroměřížsku. Nejednalo se ale o požár, nýbrž o ochranu zvířat.

"Hasiči byli požádáni o pomoc pracovníky Záchranné stanice volně žijících živočichů Buchlovice, kteří sdělili, že v hnízdě na komíně v areálu družstva jsou 4 dny opuštěná mláďata čápů, protože jejich rodiče uhynuli," popsal mluvčí hasičů Roman Žemlička.

Čápi hnízdili na vysokém komíně, dobrovolným hasičům na takový výkon chyběla dostatečná technika.

Související obsah

"Velitel zásahu si proto vyžádal příjezd výškové techniky z požární stanice Kroměříž. Po jejím ustavení byla mláďata čápů odchycena a odvezena na záchrannou stanici Buchlovice," doplnil Žemlička.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Auto v Praze srazilo dva chodce. Jsou vážně zranění

Vážná nehoda se stala v sobotu v noci v pražských Holešovicích. Auto tam srazilo dva chodce. "40letý muž utrpěl velmi vážný úraz hlavy a mnohačetná poranění. Po resuscitaci jsme ho převezli do motolské nemocnice. 39letý muž utrpěl úraz nohou a hlavy. Při vědomí jsme ho transportovali do vinohradské nemocnice," informovali na twitteru záchranáři. Policisté nyní zjišťují, co se přesně stalo, a zda dvojice přecházela přes přechod. "Alkohol u řidiče osobního auta byl negativní," sdělila policie.

Píše se na Deník.cz