Krimi

Zbloudilá kulka u Znojma zranila člověka, střelce i zbraň hledá policie!

Zbloudilá kulka u Znojma zranila člověka, střelce i zbraň hledá policie!
Zdroj: Profimedia

Jihomoravští kriminalisté od neděle vyšetřují nebezpečný incident, který se odehrál u hraničního přechodu v Hatích na Znojemsku. Zatím vše nasvědčuje tomu, že tu někomu omylem vystřelila zbraň a projektil zasáhl a zranil jiného člověka.

Na případ upozornil redakci TN.cz čtenář. "Mohu potvrdit, že případem střelby na hraničním přechodu Hatě se intenzivně zabýváme," řekla v úterý na dotaz TN.cz policejní mluvčí Lenka Drahokoupilová.

Na místě jsou podle ní stále specialisté, kteří zjišťují, co přesně se tu před nedělním polednem vlastně odehrálo. "Podle prvotních informací to vypadá, že v důsledku neoborné manipulace se zbraní tato vystřelila a projektil zranil jiného člověka," popsala Drahokoupilová.

Zraněný může mluvit o štěstí v neštěstí, kulka ho totiž zasáhla "jen" do ruky a ne například do hrudi či hlavy. Díky tomu utrpěl jen lehké zranění. A i když podle všeho šlo pouze o nešťastnou náhodu a ne cílený útok, obestírá případ řada otazníků.

Související obsah

Člověk, jehož zbraň vystřelila, z Hatí totiž odjel a policisté tak hledají jeho i onu zbraň. Na dotaz, zda je už alespoň jasné, zda se střílelo z pistole či například vzduchovky, Drahokoupilová opáčila, že na místě stále pracují experti na balistiku, kteří vše zjišťují.

Protože chybí zbraň i její majitel, nebyla také zatím určená přesná právní kvalifikace. V úvahu připadá například ublížení na zdraví z nedbalosti, za které hrozí až roční vězení.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz