Krimi

Muž měl napadnout přítelkyni i její matku. Obvinili ho z brutální vraždy

Muž měl napadnout přítelkyni i její matku. Obvinili ho z brutální vraždy
Zdroj: TV Nova

Kriminalisté obvinili z vraždy 28letého muže z Kutnohorska. V sobotu večer měl pobodat dvě ženy, podle policie svou přítelkyni a její matku. Ta na místě zemřela, partnerka podezřelého zůstává v nemocnici.

"Útočníka se podařilo vypátrat, zadržet a obvinit z násilného trestného činu. Nyní čeká na rozhodnutí o vazbě," informovala v pondělí policejní mluvčí Vlasta Suchánková. Policisté podezřelého muže dopadli v neděli ráno, zhruba po 12 hodinách od vraždy.

Pro vzetí do vazby navrhli kriminalisté všechny tři důvody, tedy aby se muž neskrýval, nepůsobil na svědky a trestnou činnost neopakoval. O tom, zda na konečný verdikt počká v cele, nebo na svobodě, rozhodne Okresní soud v Kutné Hoře. Policisté ho obvinili ze zvlášť závažného zločinu vraždy.

Související obsah

Muž měl zaútočit na svou přítelkyni v sobotu krátce před desátou hodinou večer. Stalo se to v jednom z bytů na Kutnohorsku. "Motiv činu je předmětem dalšího vyšetřování, podle prvotních zjištění se však mohlo jednat o dlouhodobé osobní spory," uvedla mluvčí.

Podle policistů mladík napadl partnerku nožem, zasadil jí více než 20 bodných ran. Její matku, která se jí snažila pomoct, pak měl zasáhnout nejméně pětkrát. Přímo na místě zemřela. Její dceři se podařilo vyběhnout před dům a přivolat pomoc.

Související obsah

Muž měl mezitím z místa činu utéct, policisté proto rozjeli rozsáhlé pátrání. "Zhruba po 12 hodinách od spáchání činu podezřelého zadržel v Nových Dvorech na Kutnohorsku policista v době osobního volna, který se předešlého dne podílel na pátrací akci po podezřelém," sdělila Suchánková.

Mladší žena utrpěla vážná zranění, záchranáři ji přepravili do nemocnice. V péči lékařů zůstává i nadále. Jejímu partnerovi za brutální čin hrozí 15 až 20 let, případně výjimečný trest.

Podívejte se na reportáž TV Nova o případu:

epa, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz