Zahraničí

Masivní útok na Twitter. Z účtů Gatese, Obamy či Muska nabízeli hromadu peněz

Masivní útok na Twitter. Z účtů Gatese, Obamy či Muska nabízeli hromadu peněz
Ilustrační foto | Zdroj: Profimedia

Některé účty známých lidí či velkých společností na twitteru byly ve středu v noci napadeny. Na účtech Billa Gatese, Elona Muska či společnosti Apple se objevily klamavé zprávy. Twitter oznámil, že je pod útokem, za kterým stojí někdo s přístupem k nástrojům společnosti.

Společnost okamžitě začala problémy řešit, mnoho uživatelů mělo kvůli útoku omezené některé služby či si například nemohli obnovit heslo. Podle vyjádření podpory to byl jediný způsob, jak zamezit dalšímu zneužívání účtů.

"Zjistili jsme, že jsme pod koordinovaným útokem sociálního inženýrství lidmi, kteří se úspěšně zaměřili na některé z našich zaměstnanců s přístupem k interním systémům a nástrojům," zveřejnila společnost po útoku.

Útočníci se zaměřili na dobře viditelné účty, aby zřejmě propagovali podvody s digitální měnou. Napadeny byly například účty bývalého prezidenta USA Baracka Obamy, miliardáře Warrena Buffetta, Jeffa Bezose či Mika Bloomberga, ze všech přišly podobné vzkazy.

"Každý mě žádá, abych vrátil peníze. Teď nastal čas," stálo podle CNN na profilu Billa Gatese s tím, že zdvojnásobí částku, kterou mu lidé pošlou v Bitcoinech.

Související obsah

Tweety byly velmi rychle staženy, už pár hodin po útoku navíc společnost oznámila, že se jí podařilo obnovit většinu funkcí u skoro všech napadených účtů.

"Byl to těžký den pro Twitter," zhodnotil jeho generální ředitel Jack Dorsey. Jedná se o jeden z největších útoků na společnost od jejího vzniku.

TN.cz

K tématu Zahraničí

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz