Zahraničí

Trump se obul do sociálních sítí. Twitter mu smazal příspěvek

Americký prezident Donald Trump se obul do sociálních sítí. Nařídil přezkoumat zákon, který je chrání před odpovědností za obsah. Reagoval na to, že několik jeho zpráv bylo označeno jako "nepřesné". Twitter, kde je americký prezident nejaktivnější, dokonce smazal i jeden z jeho příspěvků.

Nejmocnější muž planety vyhlásil válku sociálním sítím. Donald Trump chce, aby už nebyly pouhými platformami, které nemají odpovědnost za obsah zveřejněný uživateli, a podléhaly větší kontrole.

"Dnes podepisuji exekutivní příkaz, abych ochránil právo amerického lidu na svobodu slova. Giganti sociálních sítí jako Twitter se těší nevídané ochraně založené na teorii, že jsou neutrální platformou," oznámil Trump.

Amerického prezidenta rozzlobila právě jeho dosud oblíbená síť, která začala poukazovat na nepřesnosti v jeho příspěvcích. Trump Twitteru pohrozil přísnější regulací, ten se ale nenechal zastrašit.

Související obsah

"Budeme dál celosvětově poukazovat na sporné a nesprávné informace o volbách. A přiznáme, pokud uděláme chybu," prohlásil šéf společnosti Twitter Jack Dorsey.

A pak šel Twitter ještě dál. Jen pár hodin poté, co americký prezident oznámil, že nechává přezkoumat zákon, který dává sociálním sítím imunitu vůči žalobám spojeným s obsahem, smazal jeho příspěvek o protestech v Minneapolisu. Prezident v něm hrozil rabujícím střelbou.

"Kde se rabuje, tam se střílí," napsal Trump. Podle Twitteru tento příspěvek porušuje pravidla a může být vnímám jako oslava násilí.

Související obsah

"Nic bych neudělal raději, než zrušil můj twitterový účet. Ale mám dohromady na sociálních sítích 186 milionů lidí a takový dosah mi žádná jiná média neumožní," vysvětlil prezident, proč na twitteru nadále zůstává.

Americký prezident denně zveřejní na svém účtu v průměru 29 příspěvků, které kvůli častým kontroverzím přitahují pozornost lidí z celého světa a Twitter z toho těží. Prezident například čelil posměchu za příspěvek s nesmyslným slovem covfefe. Trump ho zveřejnil před třemi lety, a přestože ho vzápětí smazal, prezidentův překlep obletěl svět a stal se jedním z nejpopulárnějších tweetů celého roku.

epa, TN.cz

K tématu Zahraničí

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz