Inspektor TV Nova

Nejen minizoo s prasátky vynesla kempu v Beskydech zlatou medaili

Náš inspektor nezahálí a tentokrát se vydal do kempu v Rožnově pod Radhoštěm v krásné krajině Beskydských hor. I když mu počasí nepřálo, prošel všechny chatky, dal si svíčkovou a pohladil si prasátka ve zdejší minizoo.

S inspektorem jsme se vydali otestovat pověstnou valašskou vstřícnost. V campingu Rožnov si přijde na své náročnější klientela. Mnoho rodin se sem opakovaně vrací. Oslovení se nechali slyšet, že sem míří už přes deset let.

Možností ubytování je několik. Mezi nejoblíbenější a nejvyužívanější patří to v apartmánech. V apartmánu je i plně zařízená kuchyňská linka, nechybí myčka nebo příbory. Pokud návštěvníkům přeje počasí, můžou na terase i grilovat.

Chatičky, stany i karavany. Stačí si vybrat

Mají zde chatky i pro nejméně náročnou klientelu. Spokojení jsou i lidé, kteří volí tradiční stanování.

Související obsah

"Místo pro karavanisty je v zadní části kempu, jsou tady i přípojky na vodu, místa pro vypuštění záchodu. Nejčastějšími hosty mimo sezónu bývali hosté ze zahraničí - Němci, Francouzi, Nizozemci, ale letos bohužel bez nich. Češi nahradili tuto klientelu," popisuje manažer recepce Marcel Vašut.

Záchody čisté

Co se týče čistoty, obstála zdejší sociální zařízení na jedničku. "Sociální zařízení jsme před dvěma lety kompletně rekonstruovali," vysvětluje Vašut. Voda zde teče a mýdla je dostatek.

Restaurace a minimarket, možnost až plné penze

V kempu je jedna velká restaurace s terasou, kde se podávají obědy i snídaně. K dispozici je návštěvníkům při příjezdu zakoupení polopenze nebo plné penze. Na jídelníčku jsou hotovky, smažený sýr, ale i krajové speciality.

Související obsah

Čaj, polévka i hlavní jídlo, všechno dohromady vyjde na 260 korun. K dispozici je zde také minimarket. Otevírací doba je od 7 do 11 hodin. Paštika vás vyjde na 12 korun a když si budete chtít dát pivo, tak je tu dvanáctka za 39 korun.

Pro nejmenší minizoo i trampolíny

A myslí zde i na zábavu pro nejmenší. V areálu najdeme minizoo, kde můžete pohladit ovce, kozy i miniprasátka. "Děti ve zdejším kempu mají i možnost využití trampolíny. Máme jich tu deset. Cenově se to pohybuje za čtvrt hodiny za 15 korun," doplnila manažerka volnočasových aktivit Petra Vachníková. Zaskákat si můžou i dospělí - pokud neváží víc než metrák.

Děti se mohou projet i na kolech, v nichž se za jízdy leží. Trampolíny tu mají i s bungee lany, kde si děti mohou vyzkoušet třeba jednoduchá salta. Tady je "seance" ovšem dražší.

Na své si v kempu přijdou i dospělí, kteří holdují trochu odrostlejší zábavě. "Máme tu finskou kotu, kterou nám kamion přivezl až z Finska a slouží vlastně k opékání, grilování a pořádání akcí, večírků," je hrdý Vašut.

Počasí inspektorovi TV Nova nepřálo, takže se nemohl vykoupat. Ale jinak je zde bazén pro ubytované zdarma.

Výlety do okolí a závěrečné hodnocení

"Když není počasí příznivé, tak máme tady v Rožnově pivní lázně, kde jsou i pohádkové lázně pro děti. Můžete navštívit také Valašské muzeum v přírodě. A oblíbené jsou i Pustevny, kde byla dokončena rekonstrukce Libušína," láká do okolí Vašut.

Zdroj: TV Nova

I přes nepřízeň počasí se inspektorovi v Rožnově moc líbilo, a proto udělil zlatou medaili.

Máte tip, kam by se měl Prázdninový inspektor vydat příště? Pište nám na [email protected].


Na reportáž TV Nova se podívejte zde:

pez, Barbara Hanousek, TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz