Domácí

Nehody vlaků houpou křeslem ministra Havlíčka, haní ho už i ČSSD

Kvůli situaci na železnici to podle politologů začíná skřípat mezi ČSSD a hnutím ANO. Konkrétně ministr dopravy, obchodu a průmyslu Karel Havlíček (za ANO) v posledních hodinách čelí kritice kvůli častým nehodám na tratích.

Podle opozice by se měl vzdát křesla na ministerstvu dopravy, protože jeden člověk údajně nemá kapacitu vést dva náročné resorty.

Jsou spolu ve vládě, přesto to mezi nimi začíná skřípat. Důvodem je ministr dopravy Karel Havlíček. Podle premiéra Andreje Babiše Havlíček pozici na ministerstvu dopravy i přesto, že vede ještě jeden resort, zvládá. Jenže vedení sociálních demokratů má jiný názor.

"Nebylo by opravdu lepší, kdyby se té dopravě někdo věnoval na plný úvazek? To přece vážně není legrace a bokovka pro někoho, kdo se na průmyslu nudí," myslí si místopředseda ČSSD Michal Šmarda.

Související obsah

"Já bych doporučil koaličním partnerům, aby se starali hlavně o svoje resorty. Já myslím, že i pan Petříček tam má strašně moc vad a vysokých provozních nákladů," kontruje premiér a předseda hnutí ANO Andrej Babiš.

Podle politologů přestřelka mezi vládními kolegy znamená jediné – blížící se volby. Už na podzim se bude obměňovat třetina Senátu a volit se také budou krajští zastupitelé. Podle posledního předvolebního průzkumu je lídrem hnutí ANO. Sociální demokraté prý sázejí na to, že jim kauza s Havlíčkem může pomoci.

"Obě tato uskupení se budou snažit vzájemně si přetahovat voliče, no a tohle je jakási dělostřelecká příprava," domnívá se politolog Jan Herzmann.

Související obsah

"Sociální demokracie chce upozornit, že stále není béčko hnutí ANO a Andrej Babiš chce upozornit, že je stále pánem vlády," doplňuje jeho kolega Jan Kubáček.

 

Celé vyjádření Jana Kubáčka si můžete pustit zde:

Sociální demokraté s hnutím ANO by situaci ohledně drah a zřejmě i ministerstva dopravy měly řešit už v pondělí na koaličním jednání.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz