Koronavirus

Sestry si v letadle odmítly nasadit roušky. Dostaly tučnou pokutu

Sestry si v letadle odmítly nasadit roušky. Dostaly tučnou pokutu
Zdroj: Profimedia

Tučnou pokutu musely zaplatit dvě sestry, které si v letadle z Budapešti do Mnichova odmítly nasadit roušky. Personál, který je k tomu opakovaně vyzýval, navíc urážely, za což je čeká další postih.

O případu informovala policie v pondělí, incident na letišti řešila ale už minulý týden v pátek. 37letá dvojčata z Maďarska neměla na palubě letadla, které směřovalo z Budapešti do Mnichova, roušky i přesto, že je to napříč Evropou povinné.

"Ačkoliv byly ženy leteckým personálem několikrát upozorněny, že musí mít ochranu dýchacích cest, chovaly se naprosto bezohledně," citoval policejní zprávu německý deník Bild. I přes opakované varování si sestry odmítly roušku nasadit.

Související obsah

Na personál byly navíc podle policie Maďarky hrubé a na vyzvání, aby si zakryly ústa a nos, reagovaly vztyčeným prostředníčkem. Pilot letadla proto celý případ nahlásil a na mnichovském letišti už na ženy čekali policisté.

Každá ze sester musela zaplatit pokutu ve výši tisíc eur (asi 26 tisíc korun). Policie je propustila až poté, co ji uhradily. Kvůli urážení letušek pak ženy čeká trestní řízení a zřejmě i další trest.

epa, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz