Koronavirus

Sestry si v letadle odmítly nasadit roušky. Dostaly tučnou pokutu

Sestry si v letadle odmítly nasadit roušky. Dostaly tučnou pokutu
Zdroj: Profimedia

Tučnou pokutu musely zaplatit dvě sestry, které si v letadle z Budapešti do Mnichova odmítly nasadit roušky. Personál, který je k tomu opakovaně vyzýval, navíc urážely, za což je čeká další postih.

O případu informovala policie v pondělí, incident na letišti řešila ale už minulý týden v pátek. 37letá dvojčata z Maďarska neměla na palubě letadla, které směřovalo z Budapešti do Mnichova, roušky i přesto, že je to napříč Evropou povinné.

"Ačkoliv byly ženy leteckým personálem několikrát upozorněny, že musí mít ochranu dýchacích cest, chovaly se naprosto bezohledně," citoval policejní zprávu německý deník Bild. I přes opakované varování si sestry odmítly roušku nasadit.

Související obsah

Na personál byly navíc podle policie Maďarky hrubé a na vyzvání, aby si zakryly ústa a nos, reagovaly vztyčeným prostředníčkem. Pilot letadla proto celý případ nahlásil a na mnichovském letišti už na ženy čekali policisté.

Každá ze sester musela zaplatit pokutu ve výši tisíc eur (asi 26 tisíc korun). Policie je propustila až poté, co ji uhradily. Kvůli urážení letušek pak ženy čeká trestní řízení a zřejmě i další trest.

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Koronavirus

Důležité Události

Krátká zpráva

EMA prověřuje, jestli je možné použít vakcínu pro děti ve věku od 5 do 11 let

Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) začala s hodnocením použití vakcíny Comirnaty proti covidu-19 společností Pfizer/BioNTech pro děti ve věku od 5 do 11 let. V současné době je registrovaná pro použití u lidí ve věku 12 a starších. Pokud nebude potřeba doplnit další informace, očekává se výsledek za několik měsíců, informoval Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL). EMA přezkoumá údaje o vakcíně, včetně výsledků probíhajícího klinického hodnocení u dětí od 5 do 11 let. Pokud budou uspokojivé, agentura doporučí vakcinaci i u této věkové kategorie.

Píše se na Deník.cz