Koronavirus

Koronavirus v číslech: Nejhůře je na tom Černá Hora, Česko je patnácté

Počet nakažených dál stoupá po celé Evropě. Nejvyšší počty nově nakažených s ohledem na počet obyvatel hlásí Černá Hora. Španělsko a Řecko zavádí nová opatření.

Nejhůře v současném srovnání počtu nakažených na milion obyvatel dopadla Černá Hora, kde tak připadá přes 1600 nově nakažených za týden. Na druhém místě je Lucembursko, do první čtveřice se vejde také Kosovo nebo Bosna a Hercegovina.


Česká republika je v žebříčku více než 40 hodnocených evropských států na 15. místě. Na jeden milion obyvatel za posledních sedm dní přibylo 137 nakažených.


Naopak nejlépe jsou na tom Finsko, Maďarsko a Estonsko kde se toto číslo pohybuje okolo deseti nově nakažených za týden.

Související obsah


V mnoha evropských zemích kvůli zvyšujícímu se počtu případů znovu zpřísňují ochranná opatření. Například v Řecku je rouška nově povinná i v menších obchodech.


Nošení roušek je povinné v jakémkoliv přeplněném uzavřeném nebo otevřeném prostoru, kde není možné dodržovat dvoumetrové rozestupy.


Nová nařízení řecká vláda zavedla kvůli obavám z druhé vlny epidemie. Během posledních 24 hodin mělo v zemi pozitivní test na Covid-19 52 lidí, v sedmi případech šlo o turisty ze zahraničí. Těm, kteří budou nařízení bojkotovat, hrozí mastná pokuta, v přepočtu kolem 4000 korun.

Související obsah


Turistická sezóna se komplikuje i ve Španělsku. Poté, co Velká Británie zavedla 14denní karanténu pro všechny cestující ze Španělska, se Madrid rozhodl zpřísnit preventivní opatření. Právě v Madridu platí zákaz akcí nad deset lidí. Změny zasáhnou i noční život. Kluby a bary budou otevřené jen do půl druhé ráno. S výjimkou Kanárských ostrovů je na všech veřejných místech povinné nosit roušku.


O něco mírnější pravidla zavedlo Chorvatsko. Roušky jsou povinné jen v hromadné dopravě, obchodech, nemocnicích nebo směnárnách. Volně cestovat můžou nově Češi do Turecka. Pro vstup do země už nebudou potřebovat negativní test na koronavirus.
 

rod, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz