Koronavirus

Povinné roušky v destinaci, kam jezdí Češi! Zavádí tam i další opatření

Povinné roušky v destinaci, kam jezdí Češi! Zavádí tam i další opatření
Zdroj: Profimedia

Roušky budou od čtvrtka povinné na všech veřejných místech včetně zahrádek restaurací v Madridu. Rozhodla o tom primátorka španělské metropole Isabel Díaz Ayusová. Ve zbytku autonomních společenství s výjimkou Kanárských ostrovů už stejné nařízení platí.

Španělsko se během jara potýkalo s nejkritičtějším vývojem koronavirové pandemie na světě. Potvrdilo se tam 281 tisíc případů, uzdravených je 150 tisíc a přes 28 tisíc lidí nemoci Covid-19 podlehlo. Do země oblíbené mezi českými turisty se vrátily povinné roušky.

Jako poslední je zavádí hlavní město Madrid, píše portál elpais.com. V úterý o tom rozhodla primátorka Isabel Díaz Ayusová, obyvatelé metropole ústenky nasadí od čtvrtka.

Ruku v ruce s ochranou úst a nosu jdou i další nová nařízení. Společenských akcí se může účastnit nanejvýš 10 lidí, podniky musejí zavírat nejpozději o půl druhé v noci. Po jedné hodině už navíc nesmějí vpustit další lidi. Kvůli snazšímu trasování si musejí sepisovat čísla občanských průkazů všech hostů.

Související obsah

"Znepokojuje nás chování velkého množství mladých lidí. Ohrožují nejenom životy svých sousedů, ale také svoji akademickou a pracovní budoucnost," uvedla Ayusová. "Z mladých obyvatelů Madridu se musejí stát naši spojenci!" doufá primátorka.

Roušky a utlumení společenského života mají podle Ayusové odvrátit mnohem přísnější nařízení, které už mají v Katalánsku či Aragonii. Španělsko se na vrcholu pandemie ocitlo v úplné karanténě.

Všichni cestující ze Španělska musí v Británii do karantény. Podívejte se na reportáž TV Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz