Koronavirus

Nakažených koronavirem je rekordních 4674. Nejvíc od začátku epidemie

Nakažených koronavirem je rekordních 4674. Nejvíc od začátku epidemie
Zdroj: TV Nova

Denní přírůstek nakažených koronavirem se v Česku téměř dva týdny drží nad číslem 200. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) sice nechal zrevidovat statistiku, počet aktivních případů je přesto nejvyšší od dubna. Nejhorší situace momentálně panuje na Prachaticku.

Za pátek přibylo 232 nakažených, za sobotu zatím 66 a Česko tak má 4674 aktivních případů, což je nejvíce od začátku epidemie. Podle statistiky ministerstva zdravotnictví nově zemřeli tři lidé, od začátku epiemie si koronavirus vyžádal 382 obětí.

Denní přírůstek infikovaných je vyšší než 200 už od minulého úterý. Epidemiologická situace se nejhůř vyvíjí na Prachaticku. Za poslední týden tam testy odhalily 78 nakažených na 100 tisíc obyvatel. 

Krajští hygienici dokončili testování v prachatické společnosti Intica Systems. Koronavirus má 38 zaměstnanců, další testování má proběhnout 6. srpna. Nákaza se v regionu potvrdila i u lidí, kteří se vrátili z dovolené u Jadranského moře.

Vývoj počtu nakažených v Česku:

Počet provedených testů už přesahuje 690 tisíc. Od začátku epidemie se v Česku nemoc Covid-19 potvrdila u 16 574 lidí. Ministerstvo zdravotnictví před týdnem nechalo data zrevidovat a počty nakažených klesly o několik stovek.

Související obsah

Čím dál častěji se skloňuje druhá vlna, kterou odborníci očekávají na podzim. "Na případnou podzimní vlnu covid 19 jsme dobře připraveni. Spojili jsme síly s armádou a daří se nám velmi dobře trasovat kontakty nakažených prostřednictvím chytré karantény," ubezpečil ministr Vojtěch na twitteru.

Nakažení v Česku podle věkových kategorií:

Roušky, které se teď musí nosit na více místech, výrazně podražily. Podívejte se na reportáž TV Nova:

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz