Domácí

V Moravskoslezském kraji zmírňují opatření! Týkají se roušek a koupališť

V Moravskoslezském kraji zmírňují opatření! Týkají se roušek a koupališť
Zdroj: Getty Images

Krajská hygienická stanice Moravskoslezského kraje se ve čtvrtek rozhodla zmírnit některá opatření, která zavedla kvůli zhoršující se situaci v polovině července. Nová pravidla začnou platit od pátečního poledne. Týkají se sociálních služeb, nošení roušek u sportovců nebo kapacity umělých koupališť.

Zmírnění opatření se týká převážné části Moravskoslezského kraje, tedy všech okresů kromě Bruntálska.V rámci sociálních služeb je od pátečního poledne možné přijímat nové pacienty, avšak pouze s negativním testem na koronavirus.


"Vzhledem k nadcházejícímu počasí, které má být podle předpovědi velice horké, jsme se uchýlili ke zmírnění některých opatření. Bohužel situace v kraji se nijak nezlepšuje,“ řekl pro TN.cz mluvčí krajské hygieny Aleš Kotrla.


Právě kvůli tropickému počasí se zmírňuje opatření ohledně nošení roušek pro sportovce v případě venkovních hromadných akcí a ve vnitřních prostorách.

Související obsah


"Sportovcům jsme udělili výjimku hlavně v rámci organizovaného tréninku nebo zápasů, soutěží a podobně,“ popsal Kotrla.


Také v případě umělých koupališť došlo ke zmírnění. "V případě umělých koupališť byla stanovena jednotně kapacita, která odráží velikost daného koupaliště tak, že se vpouští maximální počet 500 lidí. Nicméně zůstává zachovaný limit v podobě deseti metrů čtverečních na člověka,“ uzavřel Kotrla.


I nadále však Krajská hygienická stanice Moravskoslezského kraje situaci monitoruje a následně vyhodnocuje.


Hygiena rozhodla o zpřísnění opatření v kraji v souvislosti se zhoršováním epidemiologické situace v polovině července. V kraji museli lidé například znovu nasadit roušky, snížila se také kapacita shromažďování ve venkovních i vnitřních prostorách na sto lidí. Další opatření naleznete v tomto článku.

Zavedená opatření zkomplikovala život lidem v Moravskoslezském kraji. Více se dozvíte v následující reportáži:

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz