Domácí

Místo dvou týdnů 10 dní. Karanténa v Česku by se mohla zkrátit!

Místo dvou týdnů 10 dní. Karanténa v Česku by se mohla zkrátit!
Zdroj: TV Nova

V České republice by se mohla zkrátit doba karantény ze 14 dní na deset. O možné změně informovala v rozhovoru hlavní hygienička Jarmila Rážová.

Zkrácením povinné karantény na 10 dní se aktuálně zabývá expertní klinicko-epidemiologická skupina ministerstva zdravotnictví. Hlavní hygienička Jarmila Rážová by s případným zkrácením karantény souhlasila.

"Já bych i pro omezení karantény byla. Nicméně je to opravdu věc velmi vážné odborné diskuse kliniků i epidemiologů. Stále poměrně dost případů vznikne desátý den a inkubační doba viru je čtrnáct dnů,“ řekla Rážová pro MF DNES.

Související obsah

V současné době je v České republice nařízena dvoutýdenní karanténa. V případě, že má člověk i po 14 dnech pozitivní test, tak i tak může karanténu ukončit, jelikož se ukazuje že po určitě době přestává být pacient infekční.

V Česku je aktuálně přes 5000 nakažených koronavirem. Podívejte se na reportáž televize Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Policisté v Torontu zastřelili muže, který byl spatřen s puškou poblíž základní školy

Policisté v Torontu během zákroku zastřelili ve čtvrtek muže, který se pohyboval s puškou poblíž základní školy v oblasti Scarborough Port Union, informuje The Guardian. Svědci řekli místním médiím, že slyšeli tři výstřely a pak viděli, jak se policie pokouší muže ve věku kolem 20 let oživit. "Policie byla konfrontována jednotlivcem a kvůli okolnostem, které následovaly, jsou nyní předmětem vyšetřování SIU (Zvláštní vyšetřovací jednotka), mám zakázáno dále diskutovat o tom, co se stalo," řekl šéf torontské policie James Ramer. Několik škol v bezprostřední blízkosti incidentu bylo uzavřeno.

Krátká zpráva

USA se chystají poskytnout Ukrajině salvové raketomety dlouhého doletu

Bidenova administrativa se chystá poskytnout Ukrajině salvové raketomety dlouhého doletu M270 MLRS a pohyblivý raketový systém HIMARS. Tyto zbraňové systémy mohou odpalovat rakety mnohem dále než kterýkoli ze systémů, které Ukrajina již má, což by mohlo být v boji s ruskými okupanty převratnou změnou. USA se přiklání k vyslání systémů jako součásti většího balíčku vojenské a bezpečnostní pomoci Ukrajině, který by podle CNN mohl být oznámen již příští týden.

Píše se na Deník.cz