Naše Česko

Zájem o cyklistiku v Česku stoupá. K výletu lákají tyto oblíbené cyklostezky

Zájem o cyklistiku v Česku stoupá. K výletu lákají tyto oblíbené cyklostezky
Zdroj: Profimedia

Zájem o cyklistiku a koupi kola v tomto roce stoupl o více než polovinu. Většina prodejců kol hlásí vyprodané sklady. Redakce TN.cz si pro vás připravila přehled těch nejoblíbenějších tras v Česku.

Labská stezka

Labská stezka je jednou z nejdelších cyklostezek, která vede podél Labe až do Německa. V Česku měří zhruba 370 km a protíná panenskou přírodu českého Švýcarska. Po celé délce je možné narazit na spoustu památek - zámek Kuks či hřebčín v Kladrubech.


Cyklostezka Ohře

Patří k jedné z nejatraktivnějších cyklostezek u nás. Cyklostezka Ohře měří 300 km a vede od Chebu až po Karlovy Vary. Po cestě může člověk pozorovat krásy západočeské přírody v čele se Svatošskými skalami a navštívit například středověký hrad Loket. Trasa se dá podle náročnosti rozdělit na několik etap.

 

Související obsah

 

Moravské vinařské stezky

Unikátní sítí cyklostezek jsou Moravské vinařské stezky, které jsou celkem dlouhé 1250 km a propojují přes 300 vinařských obcí na Jižní Moravě. Příjemná atmosféra moravských vinic a sklípků dělá z jízdy nezapomenutelný zážitek, ať už vyrazíte z Brna či Mikulova.

Barokní cyklotrasy na Plzeňsku

Plzeňsko je velmi bohaté na barokní památky a právě proto zde vede několik tématických tras. Všechny mají společný bod a tím je město Plasy se známým cisterciáckým klášterem. Na kole se můžete vydat po širokém okolí po trasách Baroko 1, Baroko 2 a Baroko 3.

Související obsah

Javornické okruhy

Javornické okruhy jsou sítí cykloturistických tras, které dopřejí ten pravý zážitek z jízdy. A to jak milovníkům klidné jízdy, tak i nadšencům na horských kolech. Okruhy nabízí 12 tras, které jsou rozdílné jak délkou, tak i náročností stoupání. Během jízdy je možné pozorovat krásky Národního parku Šumava a jeho horských masivů. Podél trasy se nachází také mnoho středověkých hradů a starých zlatokopeckých štol.

Po hřebeni Radhoště

Trasa vede přes nejznámější dominanty Beskyd. Cesta vede po většinu trasy po kvalitním zpevněném povrchu, ale mohou se objevit i náročnější části, proto je doporučováno využít horského kola. Přeceňovat své síly se mnohdy nevyplácí.

Cyklostezka u Baťova kanálu

Baťův kanál je lemován cyklostezkou dlouhou více než 80 kilometrů. Stezka je vhodná jak pro cyklisty, tak i in-line bruslaře. Na své si přijdou především rodiny s dětmi, jelikož celá cyklostezka je asfaltová a vede po rovině. V okolí se nacházejí památky - například zámek Buchlovice, hrad Buchlov, zámek v Kroměříži nebo Výklopník.

Související obsah

Stezka železné opony

Úctyhodných 800 km dlouho trasu můžete projet také v českém pohraničí. Stezka železné opony vede podél hranic s Německem a Rakouskem a nabízí cyklistům zážitek z bývalé vojenské cesty, která byla postavena v komunistické éře. Cestou člověk nalezne historická muzea, památky a další zajímavosti spojené s dobou totality.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz