Domácí

Žena šla s dětmi po přechodu, málem je ve druhém pruhu srazil náklaďák

Ústečtí policisté pátrají po řidiči nákladního auta, který na přechodu málem srazil ženu se dvěma malými dětmi. Řidič nezastavil ani přesto, že auto vedle něj dalo lidem přednost. Záznamy, které má policie k dispozici, ukazují, že k tragédii chyběly jen centimetry.

Osobní auto ráno na dvouproudové silnici v těsné blízkosti ústecké nemocnice pustilo několik chodců. Mezi nimi byla matka se dvěma malými dcerami. Ve chvíli, kdy procházela kolem přední části auta, se ve druhém pruhu vyřítil náklaďák a chodce minul o centimetry.

"V nás by se krve nedořezal. Bylo to jen pár milimetrů. Stačilo vlastně udělat ještě jeden krok. Byla jsem úplně v šoku, trošku jsem se tam pak zhroutila," svěřila se paní Marie. Z videa je patrné, že řidič nákladního vozu musel vědět, že na přechodu někdo je. Auto před ním zpomalovalo a před přechodem zastavilo.

"Dcera byla po levé straně, tu by to smetlo úplně. Proto jsem se tam sesypala. Pán, co šel za námi z toho byl taky špatný. Nikdo další nezareagoval," dodala paní Marie. Policie po řidiči pátrá, potřebuje ale lepší kamerové záběry. Třeba z palubních kamer aut projíždějících okolo.

Související obsah

"V případě, že se najde řidič, který poskytne záznam z palubní kamery, tak ho policisté přivítají, protože by tam ten řidič mohl být i s registrační značkou," uvedla policejní mluvčí Veronika Hyšplerová.

"Život máme jenom jeden. Myslím si, že i ten pan řidič má v rodině nějaké děti a nechtěl by je vidět na placku," říká paní Marie. Na přechodu u nemocnice dochází ke srážce vozidel s chodci velmi často. Nejčastěji právě kvůli tomu, že auto ve druhém pruhu nezastaví.

Kateřina Sejková, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz