Domácí

Vodáci se na jezu cvakli! Vytáhli jen jednoho, druhý zmizel. A nejen on

Vodáci se na jezu cvakli! Vytáhli jen jednoho, druhý zmizel. A nejen on
Zdroj: Policie ČR

Špatně dopadl průzkum jezu dvou vodáků na kánoi na řece Lužnici. U obce Dráchov na Táborsku se cvakli (převrátili) a začali se topit. Jednoho se záchranářům podařilo z vody vytáhnout, druhý je nezvěstný. Později zmizel pod hladinou i muž na Orlíku.

"Kolem poledne jsme dostali hlášení o převrácení kánoe dvou vodáků na jezu. V Lužnici teď je spousta vody,“ řekl TN.cz policejní mluvčí Milan Bajcura.

Vodáci se po cvaknutí začali v silném proudu okamžitě topit. Jednoho se záchranářům podařilo ve vodě najít a při vědomí vytáhnout na břeh. "Muže poté převezli do táborské nemocnice," potvrdila mluvčí hasičů Vendula Matějů.

Související obsah

Druhého muže se zatím nepodařilo nalézt. Na místo byli vysláni také potápěči, aby po nezvěstném vodákovi ve vodě pátrali. "Je možné, že vodák zůstal zaklíněný pod válcem v jezu, nebo ho proud posunul někam dál ve směru na Veselí," upřesnil Bajcura.

O několik hodin později policejní potápěči zasahovali na Orlíku u kempu Radava, kde se skupina lidí plavila na lodi. "Jeden muž skočil do vody a bohužel už nevyplaval. Ve vodě už může být zhruba tři čtvrtě hodiny," uvedl Bajcura krátce po půl páté odpoledne.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz