Koronavirus

Chorvatsko hlásí desítky nových případů, problémem jsou noční kluby

Chorvatsko hlásí desítky nových případů, problémem jsou noční kluby
Zdroj: Getty Images

Chorvatské úřady uvedly, že za uplynulých 24 hodin v zemi přibylo 91 nakažených koronavirem. V nemocnicích leží 115 pacientů, z nichž pět jje na plicní ventilaci. Hygienici ze Splitsko-dalmatské župy varovali před šířením viru na večírcích v nočních klubech.

Další desítky nových případů za den hlásí Chorvatsko. Tamější úřady uvedly, že testy odhalily 91 nakažených. V letním ráji českých turistů je momentálně téměř 700 infikovaných, z toho 115 leží v nemocnicích.

Informuje o tom portál dnevnik.hr. Podle ředitelky Ústavu veřejného zdraví Splitsko-dalmatské župy Željky Karinové šíření koronaviru přímo souvisí s nočními kluby. V populárním turistickém letovisku Makarska museli jeden podnik dokonce dočasně uzavřít.

Nakazilo se tam totiž několik zaměstnanců. V karanténě skončili i lidé, kteří s nimi přišli do kontaktu. "V klubu probíhá dezinfekce, majitel část klubu uzavřel. Je léto a všichni se chceme bavit, ale nesmíme na virus zapomínat," apelovala Karinová.

Související obsah

"Především mladí lidé by si měli dávat pozor a chovat se tak, aby se nenakazili. Průběh nemoci je u nich sice mírnější, ale stále hrozí, že doma nakazí svoje rodiče či prarodiče," uzavřela.

Od začátku pandemie se v Chorvatsku nakazilo 5740 lidí a 4962 se už zotavilo. Nemoci Covid-19 podlehlo 160 nemocných.

Češi, kteří cestují k Jadranu, mají cestu volnou. Podmínky pro vstup do země ale od příštího pondělí výrazně zpřísňuje Řecko. Neobejdete se bez testu na koronavirus a potvrzení o bezinfekčnosti od lékaře. Obojím je nutné se prokázat už při nástupu do letadla.

Karanténu pro Čechy zavádějí další evropské státy. Detaily se dozvíte v reportáži TV Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz