Domácí

Záchrana na Českolipsku. Hasiči lovili býčka ze zahradního bazénu

Záchrana na Českolipsku. Hasiči lovili býčka ze zahradního bazénu
Zdroj: HZS Libereckého kraje

Z ohrady v Mařenicích – Dolní Světlé na Českolipsku v sobotu večer utekl mladý býček. Zvíře zamířilo přímo do zahradního bazénu plného vody. Bezpečně zpět do ohrady mu pomohli hasiči.

Zřejmě zvídavost málem stála mladého býčka z Českolipska život. Poté, co se mu podařilo překonat hranice výběhu, vlezl přímo do napuštěného zahradního bazénu. Ve vodě stálo zvíře i v době, kdy dorazili hasiči.

Podle informací hasičů býčkovi koukala z vody pouze hlava. Na místo dorazili zástupci majitele zvířete, kteří vystresovaného výletníka pomohli uklidnit. Záchranná mise tak dopadla na výbornou.

Související obsah

"Hasičům se podařilo zvíře vyprostit z vody během jedné hodiny. Na místě spolupracovaly jednotky ze stanice Česká Lípa a Jablonné v Podještědí společně s dobrovolnými kolegy z JSDH Cvikov," informují krajští hasiči na svém facebooku.

Na pomoc se záchranou býčka si přistavili vyprošťovací auto a zvíře na popruzích bezpečně vytáhli. Rohatého zvědavce za asistence místních vrátili zpět do ohrady.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Princ Harry usiluje o možnost platit si policejní ochranu během pobytu v Británii

Britský princ Harry podle svých právních zástupců právně napadá rozhodnutí britské vlády, které mu brání osobně platit za policejní ochranu pro sebe a svou rodinu během pobytu ve Velké Británii. Podle CNN Harryho právníci uvedli, že právní výzvu inicioval už v září loňského roku, ale rozhodl se tuto informaci nyní zveřejnit, "aby uvedl fakta na pravou míru" kvůli tomu, že informace unikla do britských bulvárních novin.

Krátká zpráva

Exprezident Porošenko se vrátí na Ukrajinu, aby čelil obviněním z vlastizrady

Bývalý ukrajinský prezident Petro Porošenko se chce v pondělí vrátit na Ukrajinu, aby bojoval proti obviněním z vlastizrady. Podle prokurátora byl coby jeden z nejbohatších ukrajinských podnikatelů zapojen do prodeje velkého množství uhlí, které pomohlo financovat Ruskem podporované separatisty na východní Ukrajině v letech 2014–2015, uvedla agentura AP. Porošenko trvá na tom, že je nevinný, a svého nástupce Volodymyra Zelenského obvinil ze snahy ho politicky zdiskreditovat.

Píše se na Deník.cz