Domácí

Řidiče náklaďáku polekaly zvuky v návěsu. Ukrývali se tam Afghánci!

Řidiče náklaďáku polekaly zvuky v návěsu. Ukrývali se tam Afghánci!
Zdroj: Profimedia

Pětice migrantů se koncem minulého týdne pokoušela dostat přes Českou republiku ukrytá v návěsu bulharského kamionu. Na parkovišti u D1 byli muži nicméně odhaleni, když si řidič všiml podivných zvuků vycházejících z návěsu. Před policií se pak Afghánci snažili uprchnout, to se jim však nepovedlo, a tak jejich cesta skončila na Vysočině.

V pátek kolem půl deváté večer volal na policii dispečer zahraničního dopravce, že má řidič jejich firmy podezření, že se v návěsu kamionu ukrývají cizí lidé. Policisté proto okamžitě vyrazili na parkoviště na 137. kilometru dálnice D1 na Vysočině, kde nákladní auto stálo.

Na místě pak od řidiče zjistili, že v kabině spal a vzbudily ho podezřelé zvuky vycházející z návěsu, který však měl být prázdný. Když policisté nákladový prostor otevřeli, vyskočila z něj pětice mužů a dala se na útěk. Do pátrání se zapojily všechny dostupné policejní hlídky včetně kynologů se psy.

Jedna z nich krátce před desátou večer chytila dva z migrantů v Měříně. Neměli u sebe žádné doklady, proto se jich ujala cizinecká policie. Kolem půl jedenácté pak za pomoci služebního psa byli vypátráni zbylí tři muži, kteří se ukrývali pod dálničním mostem na 136. kilometru D1. Ani oni neměli doklady a také si je převzala cizinecká policie.

Související obsah

Další šetření ukázalo, že se jedná o jednoho dospělého muže a čtyři mladistvé s afghánskou státní příslušností. "Žádný z cizinců nebyl schopen věrohodným způsobem prokázat svoji totožnost, nedisponoval platným cestovním dokladem, vízem ani jiným cestovním dokumentem, který by ho opravňoval ke vstupu a pobytu na území ČR," uvedla policejní mluvčí Dana Čírtková.

"Na základě těchto skutečností vzniklo důvodné podezření, že cizinci na území České republiky vstoupili a pobývají neoprávněně," dodala. Po provedení všech nezbytných úkonů, včetně testu na Covid-19, byli čtyři nezletilí mladíci převezeni do zařízení pro mladistvé cizince. 

S dospělým migrantem bylo zahájeno správní vyhoštění z území států EU. Do vydání rozhodnutí bude pobývat v zařízení pro zajištěné cizince.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Zeman zůstává v nemocnici, vyšetření nedopadlo, jak se očekávalo

Prezident Miloš Zeman i nadále zůstává v Ústřední vojenské nemocnici v Praze. Mluvčí nemocnice Jitka Zinke uvedla, že by hlava státu měla zařízení opustit nejdříve ve středu. Podle dvou zdrojů z Hradu měl být Zeman původně propuštěn už v úterý, nicméně vyšetření nedopadla, jak se očekávalo, informuje Deník N.

Píše se na Deník.cz