Domácí

Noste roušky, nakázal ministr! Za půl hodiny 20x porušil pravidla! VIDEO

V Česku budeme plošně od 1. září opět nosit roušky v uzavřených prostorách, v MHD a na dalších vybraných místech. Dnes to oznámil ministr zdravotnictví Adam Vojtěch, který ale sám s rouškou správně zacházet neumí. Dokazuje to fakt, že během 30minutové konference se rukama 20krát své roušky dotkl. Což je samozřejmě zcela nehygienické. Jak pak mají ministerská nařízení dodržovat děti ve škole, když to nezvládne ani sám ministr zdravotnictví?

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch nařizuje Čechům nosit roušky, aby se zamezilo šíření nákazy nemoci Covid-19, sám ale pravidla pro správné nošení roušky nedodržuje. "Nemá cenu nosit roušky, o které se lidé dostatečně nestarají. Pokud opakovaně nosím látkovou roušku, musím ji prát a žehlit na určitý stupeň. Úplně ideální je, když budou lidé střídat jednorázové roušky,“ říká vedoucí Oddělení hygieny a epidemiologie nemocnice Na Bulovce Hana Bláhová.

Pokud tedy na roušku saháme rukama, kterýma se dotýkáme dalších předmětů, může být její nošení podle epidemioložky Bláhové naopak škodlivé. "Rouška nošená v kapse nebo kabelce je určitě špatně, protože rukama se dotýkáme různých předmětů a pomůcek. Měli bychom tu roušku nosit v nějakém sáčku, který budeme skutečně používat jen na tyto ústenky,“ má jasno Bláhová.

VIDEO: Pravidla k rouškám matou školáky. Za den si je nasadí a sundají 12krát

Související obsah

Ministr Vojtěch si ve středu během 30minutového vystoupení před celým národem na špatně nasazenou roušku sáhl hned dvacetkrát, hlavní hygienička Jarmila Rážová se své roušky během celé tiskové konference nedotkla ani jednou.

Vojtěch pro TN.cz situaci vysvětlil takto: "Ano, je to pravda, ale před TK jsem si řádně vydezinfikoval ruce. Bohužel jsem měl roušku, která mi při delším mluvení padala, což jsem zjistil až při TK. Příště musím napravit," napsal Adam Vojtěch portálu TN.cz.

Co myslíte, jak zvládnou manipulaci s rouškami ve školách šestileté děti, když to nezvládne ani ministr zdravotnictví?

Podívejte se, co o špatném nošení roušek říká epidemioložka Hana Bláhová: 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz