Domácí

Facebook zavádí nový vzhled. Brzy ho budou mít už všichni! ANKETA

Facebook zavádí nový vzhled. Brzy ho budou mít už všichni! ANKETA
Zdroj: Profimedia

Mnoho lidí v poslední době čekal po přihlášení ke svému facebookovému účtu šok. Místo klasického vzhledu, na který jsou zvyklí, je překvapil úplně nový design. Zatím je to spíš jen upoutávka a je možné se vrátit ke klasice, nicméně už v září budou muset na nový vzhled přistoupit všichni.

Zakladatel Facebooku Mark Zuckerbereg představil nový design své sociální sítě již minulý rok. Od jara je konečně možné si ho nastavit jako výchozí, ale také tu nabídku odmítnout. Podzim je nicméně za dveřmi a Facebook už se uživatelů neptá, zda nový vzhled chtějí, či ne. Zkrátka se přepne sám.

Zatímco někdo změnu uvítá, konzervativnější uživatelé chtějí zpět to, na co byli po dlouhou dobu zvyklí. Ta možnost tu zatím je. V nabídce po rozkliknutí šipky v horní liště je kolonka "přepnout na klasický Facebook". Je tam však i varování, že od září už to možné nebude.

Když rozkliknete následující tweet, můžete se podívat na video nového vzhledu Facebooku:

"Od září už klasické prostředí Facebooku nebude k dispozici. Než se ale nový Facebook.com stane výchozím prostředím, rádi bychom zjistili, jak se můžeme zlepšit," oznámí uživateli stránka při návratu k předchozímu vzhledu.

 

Zdroj: TN.cz

Samozřejmě je možné to udělat i naopak. Pokud jste zvědaví, jak nový design vypadá, můžete si ho snadno nastavit. "Klasický Facebook už brzo bude minulostí. Na novém webu jsme provedli vylepšení a nemůžeme se dočkat, až tento vzhled všichni vyzkoušejí," láká Facebook uživatele.

Po přepnutí na vás pak čeká odlišné rozložení stránky a podstatně větší písmo. Vývojáři se také oprostili od tradiční modré barvy typické pro Facebook a vsadili na bílou. Zároveň však počítají s variantou, že vzdušnější a čistější vzhled se všem líbit nemusí, a tak nabízí možnost zapnutí tmavého režimu, který je šetrnější k očím. Po jeho nastavení je celá stránka zbarvená do černošedých odstínů.

Související obsah

Součástí nového vzhledu jsou i nové funkce. Větší důraz je kladen na skupiny či Marketplace. Po vyzkoušení nového designu se můžete vrátit zpět ke klasickému. V září se vám však sám nevratně nastaví nový vzhled, ať už se vám to bude líbit, anebo ne.

Zdroj: TN.cz
TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

EMA prověřuje, jestli je možné použít vakcínu pro děti ve věku od 5 do 11 let

Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) začala s hodnocením použití vakcíny Comirnaty proti covidu-19 společností Pfizer/BioNTech pro děti ve věku od 5 do 11 let. V současné době je registrovaná pro použití u lidí ve věku 12 a starších. Pokud nebude potřeba doplnit další informace, očekává se výsledek za několik měsíců, informoval Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL). EMA přezkoumá údaje o vakcíně, včetně výsledků probíhajícího klinického hodnocení u dětí od 5 do 11 let. Pokud budou uspokojivé, agentura doporučí vakcinaci i u této věkové kategorie.

Píše se na Deník.cz