Domácí

Kancléř Mynář řekl detaily operace i to, kdy Zemana pustí z nemocnice

Prezident Miloš Zeman se nadále zotavuje po operaci zlomené pravé paže. Jeho kancléř Vratislav Mynář ve středu prozradil detaily o samotné operaci či o tom, jak se hlavě státu po náročném zákroku daří.

Podle Mynáře si prezident v úterý večer zlomil pažní kost, tedy kost mezi loktem a ramenem a lékaři mu do ruky během nočního zákroku vložili titanový hřeb.

"Podle informací od ošetřujících lékařů a pana profesora Zavorala proběhla operace standardně, bez jakýchkoli komplikací a trvala necelou hodinu," popsal kolem středečního poledne Mynář.

Doplnil, že Zemanův stav se už zlepšil natolik, že ho personál nemocnice přestěhoval z jednotky intenzivní péče na běžný pokoj. K obědu měl prezident rybu s vařeným bramborem.

Související obsah

 Podívejte se na aktuální stav prezidenta Zemana: 

"Zatím jsme se dohodli, že k žádné změně programu nedojde. Jestli bude všechno v pořádku, tak pan prezident by měl být v sobotu, nejhůř v neděli, propuštěn do domácího ošetřování," informoval kancléř. Až poté se bude řešit případná změna nebo posunutí prezidentova programu.

 Na reportáž přímo z místa, kde se Miloš Zeman zotavuje, se podívejte níže:

Miloš Zeman se podle Mynáře cítí dobře, manželka Ivana u něj byla jak v úterý, tak znovu ve středu. Navštívila ho i dcera Kateřina.

Kancléř upřesnil, že s prezidentem ve středu strávil přibližně hodinu času. Během ní mu mimo jiné vyřídil pozdravy od prezidentů Ruska, Německa nebo Srbska. Brzké uzdravení mu přeje také celá řada českých politiků.


Jak je to se zdravím prezidenta Zemana, už od nástupu do funkce, se podívejte zde: 

 

 

Lékaři podle Mynáře odhadují, že rekonvalescence a léčba zraněné ruky zabere mezi šesti až osmi týdny. "Záleží na panu prezidentovi a na tom, jak mu práh bolesti dovolí s tím manipulovat, nicméně podle lékařů to po krátké rekonvalescenci nebrání ve výkonu povinností," nechal se slyšet prezidentův kancléř.

Na bolest si prezident nestěžuje, naopak je prý plný humoru a svým podřízeným rozdal úkoly, které chce, aby splnili.

Připomeňte si prezidentův úraz v reportáži TV Nova:

Eliška Kopánková, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz