Krimi

Lobbistu Janouška obžalovali. Kvůli údajným podvodům v laboratoři

Lobbista Roman Janoušek má další problém - státní zástupce ho obžaloval v souvislosti s údajnými podvody v krevní laboratoři Chambon.

Informaci přinesl web atuálně.cz. Případem se bude zabývat Městský soud v Praze.

Pražský podnikatel Roman Janoušek a další čtyři lidé měli z pojišťoven vylákat 239 milionů korun. Firma Chambon údajně vykazovala vyšetření, která se ale nikdy neuskutečnila.

"Obviněným je kladeno za vinu, že prováděli laboratorní vyšetření mikrobiologického charakteru, která ovšem vykazovali jako vyšetření lidské DNA," popsal žalobce Alexandr Dadam.

Peníze měla společnost inkasovat v letech 2009 až 2011. Obvinění padlo už před třemi lety, návrh na obžalobu pak letos v lednu. Kurýr ji k pražskému městskému soudu doručil až nyní.

Související obsah

"Obžaloba byla podána celkem na pět osob. V případě čtyř se jedná o trestný čin podvodu. U dvou z nich je v jednočinném souběhu s trestným činem neoprávněného podnikání. Jedna osoba je pak stíhána pro trestný čin podílnictví," vyjmenoval Dadam.

Podle dřívějších informací by mezi obviněnými měla být i mediálně známá lékařka Soňa Peková či Janouškův známý Luboš Pašek.

Janouškův obhájce Lukáš Trojan obžalobu ještě neobdržel. S obviněním nicméně nesouhlasí. "Obvinění našeho klienta považujeme za absurdní a excesivní. Povaha skutku, ze kterého je klient obviněn, spočívá ve skutečnosti, že pobíral ve společnosti, ve které byl akcionář, vysokou mzdu. Podotýkám, že ze mzdy byly řádně odváděny daně i ostatní povinné dávky," nechápe advokát.

Související obsah

Roman Janoušek už byl odsouzen na čtyři a půl roku za to, že v březnu 2012 úmyslně a opilý srazil autem ženu. Trest má ale dlouhodobě přerušený ze zdravotních důvodů.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz