Domácí

Stát přispěje ubytovacím zařízením. Evropská komise dala zelenou

Stát přispěje ubytovacím zařízením. Evropská komise dala zelenou
Zdroj: TN.cz

Ubytovací zařízení získají v rámci COVID-Ubytování příspěvek od státu za ušlý zisk v době koronaviru. Stát jim přispěje částkou 100 až 330 Kč na pokoj a noc za období, kdy musela být uzavřena. Program nyní notifikovala Evropská komise.

"Více jak 95 % ubytovacích zařízení muselo být vzhledem k pandemii koronaviru po dobu 2,5 měsících uzavřeno a propad cestovního ruchu bude mít rozsáhlé ekonomické následky. Přišli jsme tak s dotací, která podpoří toto odvětví cestovního ruchu,“ informuje ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová.

Ubytování počítá pouze s ubytovacími zařízeními, kam nespadají krátkodobé pronájmy typu Airbnb. Dotace je navržena ve výši 100 Kč – 330 Kč v závislosti na kategorii a třídě ubytovacího zařízení.

Související obsah


"Rozhodné období pro podporu tohoto odvětví cestovního ruchu je od 14. 3. 2020 do 24. 5. 2020 tj. 72 dní. Jedná se o dobu, po kterou byly zařízení uzavřeny z důvodu platnosti usnesení vlády ČR v souvislosti s krizí způsobenou pandemií COVID-19,“ doplňuje Dostálová.

Související obsah


Na realizaci podpory bude spolupracovat Státní fond podpory investic. Příprava programu byla konzultována s Ministerstvem financí a s Asociací hotelů a restaurací ČR. Program čekal na notifikaci od Evropské komise, která v pátek program schválila.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Lidi v karanténě odvolí ve středu 6. října

Prezident Miloš Zeman vyhlásil termíny hlasování pro lidi v karanténě. Volit do Poslanecké sněmovny budou 6. října. V pobytových zařízeních, mezi které se řadí například domovy důchodců, se bude volit ve čtvrtek 7. října. Rozhodnutí spolupodepsal předseda vlády Andrej Babiš.

Píše se na Deník.cz