Inspektor TV Nova

Tábořiště u Pardubic luxus nenabízí. Dal mu inspektor TV Nova medaili?

Prázdninový inspektor nejel tentokrát do kempu, ale vyrazil do tábořiště. Je v krásném prostředí u vody v Mělicích na Pardubicku. Ubytování je vhodné pro nejméně náročnou klientelu. Spousta věcí by totiž v areálu potřebovala dotáhnout.

Jsou tu jen dvě chatky. A rodině, která sem přicestovala, se v jedné líbí – přijela do ní totiž už podruhé. Obydlí je sice malé, ale útulné a čisté. Prý je odtud i kam jezdit na výlety.

"Kéž bychom ale od té druhé boudičky raději nedostali klíče," povzdechne si vzápětí prázdninový inspektor. Pokud bychom hledali místo, kde se neuklízelo opravdu hodně dlouho, byla by to trefa do černého. Prach je úplně všude. Ale kdyby jen prach.

Chatka plná nemilých překvapení

"Je to tu propálené od cigarety, zbytky látek, obří flek. Za postelí gumička do vlasů, kolíček na prádlo," popisuje nepříjemné "objevy" inspektor. A za chatkou pro změnu odložený plot, který už evidentně dosloužil.

Související obsah

V chatkách je jen elektřina, voda a odpady jsou v areálu teprve v plánu. Takže když chtějí návštěvníci jít na místo, kam i král chodí sám, musí na mobilní toaletu. "Myslím, že služby by mohly být trošičku lepší, ale jinak je to tady super," svěřila se jedna z návštěvnic areálu. Jiný muž si přeje, aby se záchody vyvážely častěji.

Voda průzračná, ráj pro rybáře

Jestli je ovšem něco exkluzivní, pak je to místní průzračná voda. A kdo je rybář, nesmí pruty nechat doma. Jeden z oslovených rybářů se hned pochlubil, že z vody vytáhl dokonce 160 centimetrů dlouhého sumce. "Líbí se nám tady, jsme tu čtvrtým rokem, jsme tu jak doma," pochvaluje si milovník rybaření.

Cedulka v areálu varuje i před žraloky, ale prý jde jen o poplašnou zprávu. Lochnesku tu taky už dlouho neviděli.

Správce půjčuje paddleboardy a taky jedno šlapadlo. Ta ostatní jsou totiž už v dezolátním stavu. "Každý rok něco opravujeme, vymýšlíme. Teď jsme postavili pergoly pro stanaře," vypráví Filip Štěrba.

Tábořiště je kousek od Pardubic. Je tu i malé dětské hřiště. Kdo miluje spartánský život, je tady rozhodně správně. Když chcete třeba po skluzavce dolů, nezapomeňte si ji nejdřív polít vodou z plechové vany. "Koupání je úplně suprové, čistá voda. A když si člověk zajede na druhou stranu, tak tam tahají za loděmi na banánech, na gumových člunech, na lyžích," přibližuje vodní radovánky další oslovený.

Luxus nečekejte

Areál působí příjemně, ale je pár míst, která kazí celkový dojem. Inspektor při procházce mimo jiné objevil zarostlý igelitový pytel, plechovku nebo PET láhev.

Související obsah

V tábořišti se vaří a smaží klasická plážová jídla. Ceny nevybočují z normálu a ukazuje se, že správce je veselá kopa. Pobaví poznámky v umývárně a nakonec i před barem.

Závěrečné hodnocení

Zdroj: TV Nova
 

Provozovatel Tábořiště kapitána Morgana nemá ambice cílit na náročnou klientelu, rád přivítá lidi, kteří mají blízko k přírodě a sleví ze svého pohodlí. Jsou lidé, kteří sem jezdí opakovaně a jeden člověk si na pláži dokonce postavil svůj malý hrad. Nicméně na medaili to není, byť se správce snaží. Když si před osmi lety pozemek pronajal, nestálo tu vůbec nic.


Podívejte se na reportáž TV Nova:

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz