Domácí

Školy finišují přípravy, do lavic se těší i děti. Některé se neviděly měsíce

Základní školy finišují s přípravami na zahájení školního roku. Do lavic totiž děti usednou už v úterý. Podle odhadů ministerstva školství bude přes 960 tisíc školáků. Učitelé doufají, že vyučování koronavirová krize výrazně neomezí.

Učitelé třídí učebnice, ze kterých se budou školáci biflovat. Stěhuje se nábytek, aby se všechno vešlo, kam má. Vybalují se zbrusu nové školní lavice. Školník ve třídě karlovarských prvňáčků opravuje zářivku. V Brně se zase ve velkém uklízelo. "Že to bude jiné, než ty roky předešlé, je pravdou. Ale i my se na to chystáme," říká učitelka Ludmila Altmanová z jedné z brněnských základek.

Někde na školách ještě vrcholí rekonstrukce, třeba tělocvičen. Jedna ze základních škol v Karlových Varech se může pyšnit tím, že má bazén. Je to ale zase na druhou stranu o starost víc. V tuto chvíli technici bazén napouštějí vodou.

Související obsah

Na školu se těší jak učitelé, tak i děti. Mnohé z nich se řadu měsíců neviděly. Kvůli distanční výuce. "Chybí nám kontakt s těmi dětmi. Ta proluka byla strašně dlouhá," přiznává asistentka pedagoga Monika Balogová. "To bude hodně zvláštní, protože si děti odvykly chodit do školy," myslí si učitelka Marie Koniariková.

"Známkovat nebudeme ze začátku. Určitě to zkraje bude formou hry, budeme opakovat. Zjistíme, co umí, co neumí," slibuje její kolegyně Michaela Budajová.

Někteří učitelé se ale obávají, aby jim další koronavirová vlna neomezila výuku. "Obrovský chaos v těch pokynech, a mění se to z týdne na týden, ze dne na den," povzdychává si Iva Kovářová.

Související obsah

Ředitelé přesto věří, že to učitelé a školáci zvládnou. Dbát se má hlavně na zvýšenou hygienu.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Muž postřelil v mexickém hotelu tři Kanaďany, jeden zemřel

Spor mezi hotelovými hosty v mexickém letovisku na karibském pobřeží nedaleko Cancúnu vyvrcholil střelbou. Tři kanadští turisté skončili v nemocnici, kde jeden z nich zemřel. Střelec je na útěku a hledá ho policie. Důvod hádky zatím strážci zákona nezveřejnili.

Krátká zpráva

Japonsko zasáhlo silné zemětřesení

Jihozápad Japonska zasáhlo zemětřesení o síle 6,6 stupně, informovala agentura Kjódó. Epicentrum zemětřesení se nacházelo u nejjižnějšího ze čtyř hlavních japonských ostrovů – Kjúšú. Na několika místech popraskalo vodovodní potrubí a objevily se i problémy s výpadky elektřiny. Žádné oběti na životech hlášené nejsou.

Píše se na Deník.cz