Domácí

Brňan omámený toluenem tvrdil, že je čert. Strážníci ho poslali na záchytku

Brňan omámený toluenem tvrdil, že je čert. Strážníci ho poslali na záchytku
Zdroj: Profimedia

Brněnští strážníci v pátek odpoledne našli ležícího muže na autobusové zastávce v Heršpické ulici. Nedokázal vstát a zapáchal toluenem. Když se mu hlídka snažila pomoct, začal kolem sebe plivat a tvrdil, že je čert. Skončil proto na záchytce.

Muž ležící na autobusové zastávce v Heršpické ulici vzbudil pozornost hlídkujících strážníků. Podle nich byl pod vlivem toluenu a nezvládal kontrolovat svoje chování.

"Hlídka proto přivolala záchytovou službu a do jejího příjezdu se o něj starala. Než sanitka dorazila, začal se muž chovat velmi podivně," uvedla mluvčí brněnské městské policie Markéta Skřívánková.

Muž kolem sebe začal plivat, třepat rukama a vystrkovat na strážníky jazyk. Nadto ještě tvrdil, že je čert. 

Související obsah

"Poté, co se uklidnil, předala ho hlídka zdravotníkům. Mohli jej tedy za asistence hlídky převézt k vystřízlivění," doplnila Skřivánková.

Omámený Brňan je teď podezřelý ze znečišťování veřejného prostranství a vstupování na místa, kde je to zakázáno, pod vlivem návykové látky. Případ proto dořeší správní orgán.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Nová německá vláda chce vytvořit Spojené státy evropské

Přeměna Evropské unie na federální Spojené státy evropské bude jednou z priorit nastupující německé vlády Olafa Scholze, upozornil list The Telegraph. O změnu smluv o Unii se má zasazovat budoucí ministryně zahraničí Annalena Baerbocková. Reformu EU má kabinet v koaliční smlouvě a podporují ji všechny tři zúčastněné strany, tedy SPD, FDP i Zelení.

Píše se na Deník.cz