Domácí

Hladiny řek v Česku rychle stoupají, meteorologové varují před povodněmi!

Hladiny řek v Česku rychle stoupají, meteorologové varují před povodněmi!
Zdroj: Profimedia

Zejména východ republiky zasáhl v úterý odpoledne vydatný déšť, hladiny některých toků začaly velmi rychle stoupat. Meteorologové vyhlásili povodňovou pohotovost na Chrudimsku a povodňovou bdělost v mnoha dalších okresech.

Výstrahu před povodněmi s vysokým stupněm nebezpečí vyhlásil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) pro Chrudimsko v Pardubickém kraji. V povodí Novohradky, především v profilu Luže, může dojít k překročení druhého stupně povodňové aktivity.

Povodňová bdělost (výstraha s nízkým stupněm nebezpečí) byla vyhlášena pro část Královéhradeckého kraje (Rychnov nad Kněžnou), části Pardubického kraje (Hlinsko, Litomyšl, Pardubice, Polička, Ústí nad Orlicí, Vysoké Mýto), části Kraje Vysočina (Bystřice nad Pernštejnem, Chotěboř, Jihlava, Nové Město na Moravě, Třebíč, Velké Meziříčí), části Jihomoravského kraje (Kuřim, Tišnov) a část Olomouckého kraje (Jeseník).

Grafická podoba výstrahy:

Zdroj: ČHMÚ

Obě výstrahy začaly platit v 18:00 a končí ve středu v poledne. V době vyhlášení výstrahy byla povodňová bdělost vyhlášena na osmi stanicích.

Související obsah

V případě povodňové bdělosti bude v některých říčních profilech dosažen první stupeň povodňové aktivity, krátkodobě není vyloučeno dosažení druhého stupně.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz