Domácí

Pašeračku Terezu možná propustí. V Pakistánu chystají rozsáhlou amnestii

Pašeračku Terezu možná propustí. V Pakistánu chystají rozsáhlou amnestii
Zdroj: Profimedia

Už dva a půl roku čeká česká pašeračka Tereza Hlůšková na propuštění z pakistánského vězení. Nyní ji svitla naděje, že její skoro devítiletý trest bude odpuštěn. Pákistánský premiér totiž oznámil, že na uvězněné ženy čeká amnestie. Toto nařízení by se tedy mělo vztahovat i na Terezu.

Tereza Hlůšková se naděje na propuštění z pakistánského vězení nikdy nevzdala. Za pokus o pašování heroinu dostala trest 8 let a 8 měsíců. Nyní po dvou a půl letech čekání za branami věznice, rozhodl pákistánský nejvyšší soud o ženské amnestii a tamní premiér Imran Chán nařídil, aby to bylo co nejrychleji.


"Požádal jsem o okamžité provedení nařízení o propuštění vězněných žen a odsouzených žen, které splňují kritéria nařízení. Z humanitárních důvodů jsem také požádal o okamžité zprávy o ženách v cele smrti,“ sdílel na svém twitteru Premiér Imran Chán.

Související obsah

Ministerstvo zahraničních věcí nemá přesné informace o propuštění Terezy Hlůškové. "Oficiální znění amnestie není zatím k dispozici a zprávy o ní se objevily pouze v pákistánských médiích. Rozhodnutí soudu nemůžeme předjímat. Nicméně po několika odložených jednáních odvolacího soudu, které způsobil nepříznivý vývoj pandemie v Pákistánu, by řízení ve věci případu české občanky mělo pokračovat tento měsíc,“ říká Mariana Wernerová z odboru komunikace Ministerstva zahraničních věcí České republiky.

Amnestie se má týkat hlavně žen s dobrým chováním ve věznicích. Pokud tedy půjde vše podle představ, mohla by česká pašeračka trávit letošní Vánoce v kruhu rodinném.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Policie zatkla bývalého lídra katalánských separatistů Carlese Puigdemonta

Italská policie zatkla na Sardinii bývalého šéfa katalánské vlády Carlese Puigdemonta. Puidgemont ve čtvrtek cestoval z Bruselu do Alghera kvůli návštěvě kulturní události a na setkání s regionálním lídrem a ombudsmanem Sardinie. Když dorazil na letiště ve městě Alghero, zastavila ho pohraniční policie, píše agentura AP. Zítra soud rozhodne, jestli ho vydá Španělsku, nebo propustí. Ve Španělsku čelí obvinění za pobuřování a za zorganizování nezákonného referenda o nezávislosti Katalánska v roce 2017.

Krátká zpráva

Chlapec v Nizozemsku vyhrál soud, může se očkovat proti covidu

Dvanáctiletý chlapec se v Nizozemsku obrátil na soud, protože mu otec zakázal očkování proti covidu-19. Kluk o vakcínu moc stál, aby se mohl vídat s nemocnou babičkou a neohrozil ji. V zemi je možné očkování od 12 let se souhlasem obou rodičů. Soudce se přiklonil na stranu chlapce, jehož rodiče jsou rozvedení.

Píše se na Deník.cz