Naše Česko

Co jídlo, to příběh. Unikátní projekt pomáhá seniorům i samoživitelům

Co jídlo, to příběh. Unikátní projekt pomáhá seniorům i samoživitelům
Zdroj: Profimedia

Krize tvrdě dopadla na firmy i jednotlivce. Zejména senioři a rodiče samoživitelé často nemají peněz nazbyt. Právě pro ně platforma Breakfaststory odstartovala projekt Potěš obědem. K těm potřebným tak putuje nezbytné jídlo zcela zdarma.

Kampaň Potěš obědem odstartovala platforma Breakfaststory 18. března. Od té doby k seniorům, samoživitelům a dalším potřebným doputovalo téměř 10 tisíc porcí jídla.

Zapojit se a potěšit obědem někoho, komu peníze na jídlo sotva zbývají, může kdokoli. Stačí si na webu Breakfaststory objednat jídlo a za zaplacenou částku podnik uvaří dvě porce. Jedna poputuje k vám a druhá například k potřebnému seniorovi až domů.

Potěšit můžete také čerstvým chlebem. Princip je stejný jako při zakoupení klasického oběda. Stačí si prostřednictvím platformy objednat čerstvý chleba. Jedna jeho polovina poputuje k vám a druhá například k matce samoživitelce.

Související obsah

Projekt Breakfaststory vznikl především na podporu sociálních podniků, které zároveň sdružuje. "Každá vaše objednávka přispěje podnikům nejen finančním výdělkem, ale upevní je v tom, že jejich práci společnost oceňuje bez ohledu na handicap. A právě na podpoře těchto osob a jejich odhodlanosti pracovat a dělat, co je baví, jsme postavili základy Breakfaststory," informují tvůrci platformy na svém webu.

Víte o jakékoli iniciativě nebo aktivitě, která se snaží nastartovat ekonomiku? Máte nápad, jak pomoci lokálním podnikatelům nebo živnostníkům? Dejte nám vědět! Napište nám na nastartujmecesko@nova.cz nebo na facebook.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz