Domácí

V Česku se kvůli koronaviru uzavírají školy. V řadě je výuka omezena

V Česku kvůli koronaviru přibývá uzavřených škol. V řadě dalších je výuka výrazně omezena. Třeba na jihu Čech řešili hygienici za poslední čtyři dny onemocnění Covidem-19 už nejméně v sedmi školách.

Před začátkem školního roku hygienici na jihu Čech rozhodli o uzavření tří škol. Konkrétně se kvůli potvrzené nákaze u pedagogů neotevřely základní školy v Bavorově a Záboří na Strakonicku a jedna střední škola v Táboře.

Už první školní den hygienici uzavřeli také základní školu v Bechyni. Nově přibyla také základní škola v Křemži, kde se nákaza potvrdila také u jednoho z učitelů a pro žáky je uzavřený druhý stupeň. Mezi nakaženými už jsou ale i žáci a studenti.

Související obsah

Například na Střední uměleckoprůmyslové škole v Bechyni byl pozitivně testovaný student a jeho spolužáci tak museli jít do povinné karantény. Dvě základní školy museli být uzavřeny také v Hodoníně. Nejméně pět škol je uzavřeno i v sousedním Zlínském kraji.

Související obsah

Vzhledem k narůstajícímu počtu onemocnění na školách hygienici připomínají ředitelům, že mají kompetence přijímat řadu protiepidemických opatření.

Hygienici zveřejní výsledky testování u zaměstnanců OKD:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Francouzský velvyslanec se vrátí do Washingtonu

Velvyslanec Francie se vrátí do Spojených států. Telefonický rozhovor mezi prezidenty Joe Bidenem a Emmanuelem Macronem zmírnil napětí mezi zeměmi poté, co Američané připravili Francouze o miliardovou zakázku na dodávku ponorek pro Austrálii, aniž by svého tradičního spojence předem informovaly.

Krátká zpráva

USA zdvojnásobí dar covidových vakcín chudším zemím na miliardu

Spojené státy zdvojnásobí počet covidových vakcín, které daruje chudším zemím, na více než miliardu, oznámil prezident Joe Biden. K naočkování populace v rozvojových zemích je podle odborníků potřeba pět až šest miliard dávek.

Píše se na Deník.cz