Domácí

V Česku se kvůli koronaviru uzavírají školy. V řadě je výuka omezena

V Česku kvůli koronaviru přibývá uzavřených škol. V řadě dalších je výuka výrazně omezena. Třeba na jihu Čech řešili hygienici za poslední čtyři dny onemocnění Covidem-19 už nejméně v sedmi školách.

Před začátkem školního roku hygienici na jihu Čech rozhodli o uzavření tří škol. Konkrétně se kvůli potvrzené nákaze u pedagogů neotevřely základní školy v Bavorově a Záboří na Strakonicku a jedna střední škola v Táboře.

Už první školní den hygienici uzavřeli také základní školu v Bechyni. Nově přibyla také základní škola v Křemži, kde se nákaza potvrdila také u jednoho z učitelů a pro žáky je uzavřený druhý stupeň. Mezi nakaženými už jsou ale i žáci a studenti.

Související obsah

Například na Střední uměleckoprůmyslové škole v Bechyni byl pozitivně testovaný student a jeho spolužáci tak museli jít do povinné karantény. Dvě základní školy museli být uzavřeny také v Hodoníně. Nejméně pět škol je uzavřeno i v sousedním Zlínském kraji.

Související obsah

Vzhledem k narůstajícímu počtu onemocnění na školách hygienici připomínají ředitelům, že mají kompetence přijímat řadu protiepidemických opatření.

Hygienici zveřejní výsledky testování u zaměstnanců OKD:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz