Koronavirus

Na Pelhřimovsku přibývají ohniska, domov pro seniory povolává armádu

Okresem, kde počty nakažených rostou v posledních dnech nejrychleji, je Pelhřimovsko. To přitom od začátku epidemie patřilo mezi nejméně zasažené okresy. Teď je tam řada mimořádně silných lokálních ohnisek. V domově pro seniory v Humpolci žádají dokonce o pomoc armádu.

Pelhřimovsko koronaviru dlouho odolávalo. Úplně bez nákazy tam byli lidé nejdéle v republice, a sice rovných 34 dní.


Teď se ale karta obrátila. V posledních dnech tam letí čísla raketově nahoru. Třeba předminulý týden měl okres pouze sedm nakažených, minulý už více než 60. Největším ohniskem je s aktuálně 41 nakaženými klienty a zaměstnanci Domov pro seniory v Humpolci. Kraj na pomoc volá armádu. Chod zařízení zajístí maximálně do pátku.

Související obsah

"Potřebovali bychom pravděpodobne 12 příslušníků. Bez té pomoci bychom to pravděpodobne nedokázali zvládnout," řekl televizi Nova hejtman Vysočiny Jiří Běhounek (ČSSD).


Nejméně 13 lidí se v Pelhřimově nakazilo na absolventském srazu studentů tamního gymnázia. Z oslavy setkání po 25 letech si bohužel odnesli i koronavirus. Navíc další mohou přibýt mezi rodinnými příslušníky účastníků.

"V současné době probíhají další šetření a další odběry," uvedl Jiří Kos z hygienické stanice.

Související obsah

Další ohnisko koronaviru na Pelhřimovsku je i v Novém Rychnově. V karanténě tam jsou desítky lidí. I tam přitom podle hygieniků hrozí, že se nákaza rozšíří do více rodin. 

drz, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz