Zahraničí

Harry s Meghan splatili obrovský balík! Dlužili ho královské rodině

Harry s Meghan splatili obrovský balík! Dlužili ho královské rodině
Zdroj: Profimedia

Obrovský balík peněz vrátil princ Harry se svou ženou Meghan do rozpočtu královské rodiny. Splacený dluh ve výši 2,4 milionu liber (přes 70 milionů korun) použili na rekonstrukci svého sídla Frogmore Cottage, které se nachází v blízkosti hradu Windsor.

Mluvčí prince podle BBC uvedl, že dluh manželský pár splatil v plné výši. "Peníze se rozhodli vrátit už letos v lednu v době, kdy oficiálně oznámili, že opustí své královské povinnosti,“ píše BBC.

Zpráva o splacení dluhu za opravu domu přichází jen chvíli poté, co vévoda a vévodkyně ze Sussexu informovali o uzavření několikaleté smlouvy s platformou Netflix, pro kterou mají tvořit pořady.

Související obsah

"Zaměříme se především na vytváření obsahu, který nejen informuje, ale také dává naději," tvrdí Harry a Meghan.

Právě vypůjčené peníze z veřejných prostředků byly vážným problém při jednání o tom, že dvojice opustí své královské role. Proto se Harry s Meghan už na začátku roku nechali slyšet, že náklady za renovaci domu uhradí. Nyní je pár už pomyslně osvobozený od těchto povinností.

"Příspěvek plně pokryl náklady na rekonstrukci domu, který zůstává majetkem Veličenstva a zůstane britským sídlem vévody a jeho rodiny,“ doplnil princův mluvčí.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

Hvězdný herec z Harryho Pottera zkolaboval při golfu

Anglický herec Tom Felton (34), hvězdný představitel rivala hlavního hrdiny z filmů o Harry Potterovi Draca Malfoye, zkolaboval při golfovém utkání celebrit ve Spojených státech. Ze hřiště ho musela odvézt záchranka. O zdravotním stavu herce a vášnivého golfisty nejsou k dispozici bližší informace.

Krátká zpráva

Chlapec v Nizozemsku vyhrál soud, může se očkovat proti covidu

Dvanáctiletý chlapec se v Nizozemsku obrátil na soud, protože mu otec zakázal očkování proti covidu-19. Kluk o vakcínu moc stál, aby se mohl vídat s nemocnou babičkou a neohrozil ji. V zemi je možné očkování od 12 let se souhlasem obou rodičů. Soudce se přiklonil na stranu chlapce, jehož rodiče jsou rozvedení.

Píše se na Deník.cz