Zahraničí

Harry s Meghan splatili obrovský balík! Dlužili ho královské rodině

Harry s Meghan splatili obrovský balík! Dlužili ho královské rodině
Zdroj: Profimedia

Obrovský balík peněz vrátil princ Harry se svou ženou Meghan do rozpočtu královské rodiny. Splacený dluh ve výši 2,4 milionu liber (přes 70 milionů korun) použili na rekonstrukci svého sídla Frogmore Cottage, které se nachází v blízkosti hradu Windsor.

Mluvčí prince podle BBC uvedl, že dluh manželský pár splatil v plné výši. "Peníze se rozhodli vrátit už letos v lednu v době, kdy oficiálně oznámili, že opustí své královské povinnosti,“ píše BBC.

Zpráva o splacení dluhu za opravu domu přichází jen chvíli poté, co vévoda a vévodkyně ze Sussexu informovali o uzavření několikaleté smlouvy s platformou Netflix, pro kterou mají tvořit pořady.

Související obsah

"Zaměříme se především na vytváření obsahu, který nejen informuje, ale také dává naději," tvrdí Harry a Meghan.

Právě vypůjčené peníze z veřejných prostředků byly vážným problém při jednání o tom, že dvojice opustí své královské role. Proto se Harry s Meghan už na začátku roku nechali slyšet, že náklady za renovaci domu uhradí. Nyní je pár už pomyslně osvobozený od těchto povinností.

"Příspěvek plně pokryl náklady na rekonstrukci domu, který zůstává majetkem Veličenstva a zůstane britským sídlem vévody a jeho rodiny,“ doplnil princův mluvčí.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz