Domácí

Podniky i nadále propouští řadu zaměstnanců. PŘEHLED PO KRAJÍCH

Podniky i nadále propouští řadu zaměstnanců. PŘEHLED PO KRAJÍCH
Zdroj: Getty Images

Ani prázdninovým měsícům se nevyhnulo propouštění zaměstnanců. Podnikatelé se ještě nyní vzpamatovávají z pandemie koronaviru a problematickou situaci řeší právě tímto způsobem. Redakce TN.cz proto připravila přehled po jednotlivých krajích, ve kterých zaměstnavatelé v červenci a srpnu nahlásili záměr hromadného propouštění.

Přestože se odchod ze zaměstnání měl v červenci týkat více než dvou tisíců pracovníků, situace v srpnu se výrazně zlepšila.


"Ke konci července 2020 nahlásilo záměr hromadného propouštění celkem 20 zaměstnavatelů a dotknout se mělo 2270 jejich zaměstnanců,“ řekla TN.cz mluvčí Úřadu práce Kateřina Beránková.


Šlo zejména o obsluhu stacionárních strojů, kovodělníky a strojírenské dělníky, specialisty v obchodní a veřejné správě, pracovníky v oblasti prodeje, technické a odborné pracovníky v oblasti vědy a techniky nebo například pracovníky v oblasti sociálních služeb.

 

Související obsah


Nejhůře na tom byl v červenci Olomoucký kraj, kde záměr hromadného propouštění ohlásilo devět zaměstnavatelů, což mělo ovlivnit 473 pracovníků. Za ním následuje hlavní město, kde se mělo propouštění týkat 356 lidí z osmi podniků.


Daleko méně se o svou práci mohou bát lidé na Vysočině a v Jihočeském kraji. Výpověď se zde týká dohromady 78 lidí sedmi zaměstnavatelů.


V srpnu se však situace výrazně zlepšila a záměr hromadného propouštění nahlásilo pouze 11 zaměstnavatelů. "Tento krok by se měl v následujících měsících dotknout 665 jejich zaměstnanců,“ potvrdila Beránková.

Podívejte se na přehled za červenec a srpen 2020 v jednotlivých krajích:

 


Také v tomto případě se jednalo o kovodělníky a strojírenské dělníky, zpracovatele potravin, dřeva, textilu, pracovníky v oblasti prodeje nebo technické a odborné pracovníky v oblasti vědy.


V Jihomoravském kraji ohlásili záměr propouštění tři zaměstnavatelé, což mělo postihnout 202 zaměstnanců. Za ním následoval Moravskoslezský kraj, kde se má propouštění dotknout 153 lidí z pěti podniků.


Naopak nejlépe je na tom Zlínský a Pardubický kraj, kde se výpověď týká celkem čtyř lidí.

Související obsah


 
"Jak bylo řečeno, jedná se však o záměr. Tudíž k hromadnému propouštění dochází zpravidla v řádu několika měsíců, navíc k němu nemusí dojít,“ doplnila Beránková.


Podle informací redakce TN.cz se však situace neustále zlepšuje a záměry hromadných propouštění, které zaměstnavatelé nahlašují na Úřadu práce, se každý měsíc týkají menšího počtu lidí.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz