Koronavirus

Volná lůžka pro nakažené Covidem: Nejméně jich má Praha! PŘEHLED

Volná lůžka pro nakažené Covidem: Nejméně jich má Praha! PŘEHLED
Zdroj: TV Nova

Spolu s rostoucím počtem nakažených koronavirem se plní i české nemocnice. Redakce TN.cz pro vás zjistila, jak jsou nemocniční lůžka určená pro pacienty s Covid-19 v jednotlivých krajích zaplněná.

Na žádost TN.cz zaslalo ministerstvo zdravotnictví údaje k lůžkům vyčleněným pro nakažené koronavirem. Čísla platí k pátku 11. září. Ke stejnému datu leželo v nemocnicích celkem 264 lidí, z toho 65 ve vážném stavu.

Poměrně nejméně dostupných lůžek má Praha, ať se již jedná o JIP lůžka, nebo o ty standardní s kyslíkem. V obou případech je jich volných mezi 19 a 20 procenty. V absolutních hodnotách to je 37 lůžek na JIP a 30 standardních. Praha eviduje celkem 8035 případů koronaviru.

Přehled lůžek s kyslíkem vyčleněným pro pacienty s Covidem:

Zdroj: Ministerstvo zdravotnictví ČR

Na JIP má málo lůžek i Jihomoravský kraj 23, co je 21,2 procenta. Lépe je na tom se standardnímu lůžky, těch má téměř 32 procent. Jihomoravský kraj zaznamenal celkem 2746 případů nákazy.

Související obsah

Naopak nejlépe je na tom s lůžky na JIP Vysočina, má jich 17, což je skoro 42 procent. Standardních lůžek má však volných méně než třetinu, a to 92. Standardních lůžek má nejvíce volných Liberecký kraj, víc než polovinu, pak Pardubický kraj s téměř 48 procenty. Liberecký kraj má od počátku pandemie 857 nakažených, Pardubický 1232.

Nakažení celkem podle krajů:

"Kapacity v nemocnicích mají velkou rezervu a jsou dostačující pro aktuální vývoj nákazy v České republice. Celková kapacita lůžek, včetně lůžek intenzivní péče, je dostačující a nemocniční segment České republiky je připraven zvládnout násobně vyšší počet hospitalizovaných pacientů i s těžkým průběhem, než je aktuální počet," uvedl vedoucí Klinické skupiny COVID Vladimír Černý.

Nakažení celkem podle okresů:

"Stav lůžek je průběžně monitorován a vyhodnocován, celý systém je nastaven na včasnou detekci rizikového vývoje epidemiologické situace a přijetí nezbytných opatření k udržení dostupnosti péče. Na úrovni krajů je zdravotní péče pro Covid pacienty koordinována takzvanými krajskými koordinátory intenzivní péče," dodal Černý.

Covid-19 nepřeje manželství, letos bylo nejméně svateb za posledních 100 let. Podívejte se na reportáž televize Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz