Koronavirus

Sanatorium hlásí 87 nakažených Covidem! Nemoc se šířila při terapii

Celkem 87 nakažených hlásí v neděli sanatorium Topas v Pardubickém kraji. Pacienti a zaměstnanci se zřejmě nakazili při muzikoterapii. Informaci potvrdil hejtman Martin Netolický (ČSSD).

“V průběhu víkendu byla potvrzena nákaza Covid-19 celkem u 87 osob v sanatoriu Topas Holice. Je to sanatorium pro osoby s chronickou duševní poruchou. Pravděpodobně podle hygieniků došlo k nákaze na základě provedené muzikoterapie,“ řekl pro TN.cz hejtman Netolický.

Muzikoterapii v sanatoriu běžně ošetřovatelé využívají. Nákaza se do zařízení dostala s externím pracovníkem, který právě při terapii pomáhal.

Související obsah


“Je to podobný případ jako v Úpici na Královéhradecku, takže se ukazuje, že takovéto záležitosti v průběhu pandemie u takto vysoce infekční choroby nejsou úplně vhodnou metodou léčby a každé zařízení by mělo zvážit, zda k ní přistupovat,“ dodal hejtman.

Kraj situaci řeší i spolu s hasiči. Ti by měli celé sanatorium vydezinfikovat. Stav pacientů je podle Netolického dobrý, jedná se o lehký průběh, ani klienty sanatoria, ani zaměstnance nebylo potřeba hospitalizovat.

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz