Koronavirus

Měl jsem trvat na nošení roušek, uznal Vojtěch. Odmítá krizový štáb

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) řekl, že mohl být důraznější ohledně pravidel nošení roušek. Označení nárůstu nakažených koronavirem za druhou vlnu považuje za formalitu, virus podle něj nikdy nezmizel.

Hostem živého vysílání Televizních novin na Nově byl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch. Moderátor Petr Suchoň položil otázku, zdali se současný nárůst nakažených dá považovat za druhou vlnu. “Myslím si, že je čistě formalita, jestli si to nazveme druhou vlnou, nebo nikoliv. Musíme si uvědomit, když se podíváme na ten vývoj, že virus nikdy nezmizel. On tu stále byl, a to každý měsíc od začátku března,“ odpověděl Vojtěch.


Hrozí podle Vojtěch přísnější opatření? “Opatření, která jsou nyní, tedy plošné nošení roušek ve vnitřních prostorech, jsme zavedli ve čtvrtek, stejně tak se v nejohroženějších, oranžových regionech zavedlo omezení nočních podniků. Počkejme týden na vyhodnocení nového semaforu a vývoje nákazy, případně pak řešme další opatření,“ řekl ministr zdravotnictví.

Související obsah


“Je pravdou, že jsem v polovině srpna navrhoval širší povinnost nošení roušek. Nakonec na to nebyla ani odborná shoda. Můžeme to brát tak, že jsem možná měl trvat na tom opatření, ale to teď nemá už smysl řešit. Musíme se soustředit na aktuální situaci,“ prohlásil Vojtěch.


Není podle něj na místě zřizovat Ústřední krizový štáb. “Není situace jako na jaře ve smyslu nedostatku ochranných prostředků, řešení situace s hasiči a policisty,“ vysvětlil Vojtěch. Vládní rada pro zdravotní rizika podle něj své úkoly zvládá a je postačující.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Další podpora Ukrajiny. Spojené státy pošlou pomoc za 933 miliard korun

Šéf Bílého domu Joe Biden podepsal zákon o poskytnutí pomoci Ukrajině ve výši téměř 933 miliard korun. Vojenská a humanitární podpora je údajně nejvyšším balíkem americké zahraniční pomoci za posledních alespoň 20 let. Spojené státy Ukrajině od začátku války poslaly pomoc zhruba za 1,26 bilionu korun.

Píše se na Deník.cz