Domácí

Kolabující doprava i uzavřené ulice, zájem o drive-in testování byl enormní

Zájem o drive-in testování v Pardubicích byl v pondělí enormní, v ulicích se tvořily kolony vozidel. Z toho důvodu v úterý na dopravu ve městě a průběh testování dohlíží pardubičtí strážníci. Od středy navíc budou v Medile odebírány vzorky pouze předem objednaným pacientům.

"V pondělí dosahovala dopravní zácpa od areálu veteriny ve Štrossově ulici, téměř až k Nemošicím. Řidiči mířící na vyšetření do Medily zablokovali veškerou automobilovou dopravu směřující Štrosovou ulicí do centra města," popsal situaci Rostislav Hübl, ředitel Městské policie Pardubice. "Vozidla, která by se stejně nedostala na řadu, jsme museli poslat pryč," dodal Hübl.

Město se rozhodlo obtížnou situaci řešit, na stole byly dva scénáře. Místo se mohlo posunout, uvažovalo se také o rezervačním systému. Ten začne fungovat od středy.

"Rezervační systém máme připraven, ale nechtěli jsme vytvářet administrativní bariéru pro klienty, dokud nebude nutné jejich zájem regulovat. Počet indikovaných pacientů v posledních dnech násobně vzrostl a jsme nad kapacitou, kterou dokáže laboratoř zvládnout. Jediným řešením, jak zabránit dopravnímu kolapsu, je objednávat na konkrétní čas,” uvedla ředitelka Medily Petra Korchová.

Související obsah

Na dopravu v úterý dohlíží pardubičtí strážníci. Uzavřena je ulice Ke Kamenici, která slouží jen jako čekací místo pro zájemce o test. Řidiči mají najíždět z ulice Dašická.

"Zbývá odhadem 100 testů pro dnešní den. Další zájemci už nebudou obslouženi. Fronta se táhne ze Štrossovy ulice přes ulici Ke Kamenici až na Dašickou ke gymnáziu. Upozorňujeme řidiče, kteří zkouší "předbíhat" frontu přes vnitrobloky, že u brány kontroluje hlídka pořadové lístky a bez lístku se do fronty nedostanete," informovala Městská policie Pardubice krátce po deváté hodině.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Z vraždy mladé irské učitelky byl obviněn Slovák (31)

Z vraždy třiadvacetileté učitelky Ashling Murphyové byl ve středu irskými úřady obviněn slovenský státní příslušník Jozef Puška (31). Podle BBC žil zadržený v Tullamore ve středním Irsku a po sdělení obvinění byl umístěn do vazby. Jeho právník požádal o bezplatnou právní pomoc a tlumočnické služby. Policisté v souvislosti s vraždou zdrželi ještě jednoho podezřelého muže, ten byl propuštěn bez obvinění.

Krátká zpráva

Vůdce gangu pašeráků lidí dostal 15 let vězení

Belgický soud odsoudil šéfa vietnamského gangu pašeráků lidí k 15 letům odnětí svobody a pokutě 920 000 eur. Vo Van Hong (45) byl hlavou skupiny, která byla zodpovědná za úmrtí 39 Vietnamců, kteří byli v říjnu 2019 nalezeni udušení v návěsu kamionu na jihovýchodě Anglie. V loňském roce britský soud odsoudil v této kauze další čtyři podezřelé k trestům odnětí svobody v rozmezí od 13 do 27 let.

Píše se na Deník.cz