Domácí

Nové ohnisko na Moravě. Nakažených je tu už přes 50, další přibývají!

I v pondělí překročil počet pozitivních testů na koronavirus tisícovku. Celkem přibylo 1038 případů. Reprodukční číslo stouplo na 1,59. Aktuálně je hospitalizovaných 305 nemocných. Nové ohnisko hlásí hygienici z Bystřice pod Hostýnem na východě Moravy.

Ještě před týdnem se v Bystřici pod Hostýnem a v okolních obcích o Covid-19 takřka nemluvilo. Teď je tu přes padesát nakažených a rychle přibývají další.

"To se stalo v kostele, tam přišla nějaká skupinka nakažených a bylo tam na mši asi tři sta lidí," popsal jeden z obyvatel Bystřice pod Hostýnem.

Prudký nárůst nemoci hygiena potvrdila v pondělí. Město proto okamžitě zastavilo prakticky veškerý kulturní život. "Rušíme všechny kulturní akce, které jsou tady v regionu organizovány, zavíráme tělocvičnu, sportovní halu," vypočítává starosta Zdeněk Pánek.

Související obsah

Mnozí lidé už do ulic vyrazili raději s rouškou. Od úterního rána je kompletně uzavřena jedna mateřská škola, chybí i celé třídy v základní škole. Tam kvůli pozitivním testům nosí roušky i ve třídách.

V základní škole skončilo v karanténě už přes sto žáků. Podle ředitele je velmi pravděpodobné, že k nim brzy další přibudou. Zavřít muselo i zařízení, které se specializuje na kroužky pro děti. Každoročně ho přitom navštěvují stovky školáků.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz