Domácí

Jednání bylo přerušeno, vláda se znovu nedohodla na kurzarbeitu

Jednání bylo přerušeno, vláda se znovu nedohodla na kurzarbeitu
Zdroj: TV Nova

Jednání o kurzarbeitu bylo opět přerušeno - vláda se totiž stále nehododla na některých sporných bodech. Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová přitom ve středu oznámila, že se koalice konečné dohodla podobě kurzarbeitu.

O podobě kurzarbeitu diskutují členové vlády už v pondělí, k naprosté shodě ale stále nedošlo. Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová ve středu oznámila, že ministři nalezli kompromis.

"Kompromis jako výhra! Dohoda ke kurzarbeitu je upečená, takže dnes večer návrh schválíme na vládě a může odejít do Sněmovny. Věřím, že i ve Sněmovně to půjde hladce a kurzarbeit od listopadu naváže na končící Antivirus," sdělila Maláčová na twitteru.

Související obsah

Návrh ale na vládě nakonec schválen nebyl. Podle tiskového oddělení bylo jednání přerušeno, protože jsou v nárhu stále některé body sporné. Vláda tak bude o finální podobě kurzarbeitu nadále jednat.

Kurzarbeit představuje dohodu mezi zaměstnancem, kterému se zkrátí pracovní doba, státem, který mu uhradí ušlý příjem, a zaměstnavatelem, který se zaváže, že dotyčného nepropustí.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz