Domácí

Jednání bylo přerušeno, vláda se znovu nedohodla na kurzarbeitu

Jednání bylo přerušeno, vláda se znovu nedohodla na kurzarbeitu
Zdroj: TV Nova

Jednání o kurzarbeitu bylo opět přerušeno - vláda se totiž stále nehododla na některých sporných bodech. Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová přitom ve středu oznámila, že se koalice konečné dohodla podobě kurzarbeitu.

O podobě kurzarbeitu diskutují členové vlády už v pondělí, k naprosté shodě ale stále nedošlo. Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová ve středu oznámila, že ministři nalezli kompromis.

"Kompromis jako výhra! Dohoda ke kurzarbeitu je upečená, takže dnes večer návrh schválíme na vládě a může odejít do Sněmovny. Věřím, že i ve Sněmovně to půjde hladce a kurzarbeit od listopadu naváže na končící Antivirus," sdělila Maláčová na twitteru.

Související obsah

Návrh ale na vládě nakonec schválen nebyl. Podle tiskového oddělení bylo jednání přerušeno, protože jsou v nárhu stále některé body sporné. Vláda tak bude o finální podobě kurzarbeitu nadále jednat.

Kurzarbeit představuje dohodu mezi zaměstnancem, kterému se zkrátí pracovní doba, státem, který mu uhradí ušlý příjem, a zaměstnavatelem, který se zaváže, že dotyčného nepropustí.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Přes náznak smíru vypálila KLDR další zkušební raketu

Severní Korea vypálila neupřesněnou střelu do moře směrem k Japonsku. Podle japonského ministerstva obrany šlo pravděpodobně o balistickou raketu. Stalo se tak tři dny poté, co vlivná sestra severokorejského diktátora Kim Jo-čong zmínila možnost obnovení rozhovorů s Jižní Koreou při zachování vzájemné úcty.

Krátká zpráva

Prezident Biden dostal třetí dávku covidové vakcíny

Prezident Spojených států Joe Biden obdržel třetí posilující dávku vakcíny Pfizer/BioNTech. Třetí dávku schválil minulý týden americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv pro lidi starší 65 let, zdravotníky či chronicky nemocné. Biden, jenž dostal druhou dávku v lednu, vyzval všechny Američany, kteří mají nárok, aby si třetí dávku nechali píchnout.

Krátká zpráva

Americký zpěvák R. Kelly je vinen ze sexuálního násilí, rozhodl soud

Soud v pondělí v New Yorku rozhodl o vině amerického zpěváka R. Kellyho v případu vydírání a sexuálního zneužívání mladých žen a nezletilých dívek. R. Kelly je známý především díky písni "I Believe I Can Fly". Slavnému umělci hrozí za jeho činy desítky let za mřížemi, dokonce až doživotní vězení, píše agentura AP. Vynesení rozsudku je naplánováno na 4. května. Prokuratura už v srpnu označila Kellyho za sexuálního predátora.

Píše se na Deník.cz