Domácí

Hamáček je pro zavedení přísnějších opatření, chce omezit veřejné akce

Hamáček je pro zavedení přísnějších opatření, chce omezit veřejné akce
Zdroj: TV Nova

Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) je pro zavedení přísnějších opatření. Čísla jsou podle něj alarmující a je dle jeho slov čas omezit sociální kontakty, byl by proto pro omezení veřejných akcí a zrušení nočních tahů Prahou.

Ministerstvo zdravotnictví zavedlo bezpečnostní opatření, které má omezit množství lidí ve vnitřních prostorách. Lidí v podniku může být jen tolik, kolik je tam míst k sezení. Někteří se omezení smějí.

"Není to nic ideálního, ale (ministerstvo) něco udělat musí. Pokud by bylo na mně, tak já bych takové podniky v deset večer zavřel, bez ohledu, zda v nich lidé sedí nebo stojí. Ale chápu, že je tady nějaká snaha udržet zčásti tyto podniky v chodu a nezničit firmám úplně jejich existenci. Ovšem ta čísla jsou tak strašlivá, že podle mého nastal čas na rázná opatření bez toho, abychom vypínali ekonomiku," sdělil Hamáček v rozhovoru pro Právo.

Podle něj nastal čas omezit sociální kontakty kvůli stále vážnější situaci v České republice. Ministr vnitra by proto zrušil hromadné akce a noční tahy Prahou.

Hamáček uvedl, že by mělo fungovat standardní krizové řízení, které ale nefunguje. Na otázku, zda by měl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) skončit ve funkci, odpověděl: "Otevřeně řečeno, teď už je to jedno. Podle mého je klíčové, aby se to začalo řídit centrálně, podle krizového zákona, ve spolupráci s hejtmany."

Související obsah

Premiér oznámil, že Ústřední krizový štáb začne od pondělí fungovat. Babiš zároveň v pátek odpoledne nevyloučil opětovné zavedení nouzového stavu a uznal, že vývoj situace není dobrý.

Hamáček také uvedl, že takzvaný lockdown je to poslední, co se dá zavést, pokud už nezbývá další cesta.

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz