Domácí

Překvapení pár dnů před volbami. Nejpopulárnější politik je Hamáček!

Překvapení pár dnů před volbami. Nejpopulárnější politik je Hamáček!
Zdroj: Profimedia

Ve výzkumu agentury STEM došlo pár dní před volbami k velkému překvapení. Nejpopulárnějším politikem v zemi již není Andrej Babiš (ANO). Předběhl ho Jan Hamáček (ČSSD). Trojici nejpopulárnějších politiků uzavírá Adam Vojtěch (za ANO), který v pondělí rezignoval a už není ministrem zdravotnictví.

Výzkum proběhl na reprezentativním vzorku obyvatel České republiky starších 18 let ve dnech 31. srpna až 13. září 2020. Na otázky odpověděl soubor 1027 respondentů.

Nejlépe hodnoceným politikem je nyní ministr vnitra a předseda ČSSD Jan Hamáček (48 % lidí má na něj příznivý názor). Druhým v pořadí je premiér a předseda hnutí ANO Andrej Babiš (45 %), u kterého od ledna došlo k poklesu podílu pozitivních hodnocení (o pět procentních bodů). Na třetím místě je nově ministr zdravotnictví za ANO Adam Vojtěch (43 %). V těsném závěsu za ním se umístila ministryně práce a sociálních věcí z ČSSD Jana Maláčová (42 %). Dvě pětiny občanů (40 %) pozitivně hodnotí předsedu Pirátů Ivana Bartoše a ministryni financí Alenu Schillerovou (za ANO).

Související obsah

Podíl příznivých hodnocení Jana Hamáčka se v porovnání s lednem 2020 zvýšil o 12 procentních bodů. Analýza ukazuje, že ke zlepšení jeho hodnocení došlo v různých politických táborech, ale nejsilněji je to patrné u sympatizantů hnutí ANO. To nasvědčuje podle agentury STEM tomu, že veřejnost pozitivně oceňuje jeho působení v posledních měsících.

Andrej Babiš je nyní hodnocený o něco hůře než v lednu. V táboře příznivců hnutí ANO je však stále vnímán jasně pozitivně. Za poklesem tedy podle agentury STEM může být zmenšení podpory hnutí ANO.

Zdroj: STEM
TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz