Domácí

Situace není tak dramatická, tvrdí Hamáček. Posílí mobilní volební komise

Ve středu znovu zasedal Ústřední krizový štáb, který kvůli zhoršující se epidemiologické situaci obnovila vláda. Podle šéfa štábu Jana Hamáčka (ČSSD) není situace tak dramatická a mělo by se dařit zajistit stabilitu zdravotního systému.

"Nenaplňuje se zatím ten nejhorší scénář a chci všem poděkovat za dodržování zavedených opatření,“ řekl Hamáček.


Podle ministra vnitra je nejdůležitější zajistit stabilitu zdravotního systému, což by se mělo vzhledem k situaci prozatím dařit. Křivka podle něj neroste podle toho nejhoršího scénáře. Zároveň uvedl, že Ústřední krizový štáb provedl audit ochranných prostředků.


"Dohodli jsme se, že situaci budeme každý týden monitorovat. Snažíme se zajistit spotřebu a také případné nákupy,“ doplnil Hamáček.

Související obsah


Zároveň dodal, že cílem je také zajištění a vytvoření kapacit lůžkové péče v jednotlivých krajích. Rovněž začnou fungovat také krajské ústřední štáby, aby vše probíhalo podle zákona.
 

Mimo jiné dojde také k posílení mobilních volebních komisí, aby mohly obsloužit až 16 tisíc voličů. Podle Hamáčka je však důležité dodržovat zavedená opatření, zejména nosit roušky.

"Základní snahou nařízených restrikcí je zpomalit šíření viru v populaci. Proto je klíčovým opatřením nošení roušek, které jsou efektivní," tvrdí Hamáček.

Plénum Ústředního krizového štábu se schází tento týden už podruhé. Každý den budou zasedat pracovní skupiny štábu, které se mají věnovat spolupráci s kraji, zabezpečením dostatku ochranných prostředků a v případě potřeby i jejich distribucí.

Související obsah

Hamáček už po prvním jednání štábu v pondělí řekl, že prvním úkolem bude potvrdit aktuální čísla kapacit lůžkových a personálních a zároveň připravit scénáře na to, jak budou zajišťovat chod nemocnic, ale zároveň chod státu.


Ústřední krizový štáb fungoval už na jaře. Po jeho opětovném zřízení volala ČSSD i opozice. Premiér Andrej Babiš (ANO) byl dlouho proti. V pondělí nakonec vláda rozhodla o opětovném aktivování krizového štábu.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz