Evropská unie

Unie zajistí nákup vakcín proti nemoci Covid-19 pro všechny členské státy

Evropská unie se během léta zavázala, že kvůli koronavirové pandemii prohloubí spolupráci v oblasti zdravotnictví. Podle předsedkyně Evropské komise Ursuly von der Leyenové evropská spolupráce funguje. Co si o tom myslí čeští europoslanci a co by měla Evropská unie podle nich ještě zlepšit, zjistíte ve videu pod titulkem článku.

Optimistická slova předsedkyně Evropské komise Ursuly von der Leyenové o světlých zítřcích ale zazněla v době, kdy v řadě zemí sedmadvacítky počty nakažených opět rostou. Česko nevyjímaje. Unie je podle předsedkyně ale v ideálním rozpoložení posunout se vpřed.

"Lidé už chtějí z tohoto koronavirového světa pryč, chtějí pryč z této nejistoty. Jsou připraveni na změnu a chtějí ji uskutečnit. Teď nastala chvíle, aby se Evropa zbavila nestability a získala nový elán,“ říká Ursula von der Leyen.

Související obsah

EU již mobilizovala zdroje na podporu reakce na mimořádnou situaci způsobenou virem. Dále se jí daří lépe informovat členské státy o zásobách zdravotnických pomůcek nebo koordinace pomoci mezi členskými státy. V první řadě je teď ale důležitý vývoj vakcíny.

V dostupnosti vakcíny sehraje Evropská unie klíčovou roli. Předpokládá se, že během dvou až tří měsíců bude jedna z vakcín proti nemoci Covid-19 už k dispozici a bude schválena do běžného širokého užití. Právě Unie má zajistit její nákup pro všechny členské státy.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz