Evropská unie

Unie zajistí nákup vakcín proti nemoci Covid-19 pro všechny členské státy

Evropská unie se během léta zavázala, že kvůli koronavirové pandemii prohloubí spolupráci v oblasti zdravotnictví. Podle předsedkyně Evropské komise Ursuly von der Leyenové evropská spolupráce funguje. Co si o tom myslí čeští europoslanci a co by měla Evropská unie podle nich ještě zlepšit, zjistíte ve videu pod titulkem článku.

Optimistická slova předsedkyně Evropské komise Ursuly von der Leyenové o světlých zítřcích ale zazněla v době, kdy v řadě zemí sedmadvacítky počty nakažených opět rostou. Česko nevyjímaje. Unie je podle předsedkyně ale v ideálním rozpoložení posunout se vpřed.

"Lidé už chtějí z tohoto koronavirového světa pryč, chtějí pryč z této nejistoty. Jsou připraveni na změnu a chtějí ji uskutečnit. Teď nastala chvíle, aby se Evropa zbavila nestability a získala nový elán,“ říká Ursula von der Leyen.

Související obsah

EU již mobilizovala zdroje na podporu reakce na mimořádnou situaci způsobenou virem. Dále se jí daří lépe informovat členské státy o zásobách zdravotnických pomůcek nebo koordinace pomoci mezi členskými státy. V první řadě je teď ale důležitý vývoj vakcíny.

V dostupnosti vakcíny sehraje Evropská unie klíčovou roli. Předpokládá se, že během dvou až tří měsíců bude jedna z vakcín proti nemoci Covid-19 už k dispozici a bude schválena do běžného širokého užití. Právě Unie má zajistit její nákup pro všechny členské státy.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Berlusconi nebude kandidovat na italského prezidenta

Kontroverzní politik a bývalý italský premiér Silvio Berlusconi (85) se rozhodl, že nebude kandidovat v italských prezidentských volbách. Měl podporu koalice pravicových stran, ale ta mu nezaručovala úspěch. K tajné volbě se v pondělí sejde přes tisíc poslanců a regionálních delegátů. Za favorita je považován současný premiér Mario Draghi.

Krátká zpráva

Rusko podle Britů plánuje dosadit do čela Ukrajiny "svého" politika

Britské ministerstvo zahraničí zveřejnilo informaci, že ruský prezident Vladimir Putin plánuje spiknutí s cílem dosadit do čela Ukrajiny "svého", tedy prokremelského politika. Velmi neobvyklé je, že uvedlo i jeho jméno. Má jím být Jevgenij Murajev, majitel médií a někdejší poslanec ukrajinského parlamentu, který se již dříve vyslovil pro ruskou anexi Krymu.

Píše se na Deník.cz